Roland Lessing

Laskesuusatamise MK-etapil Pokljukas tõusis Roland Lessing meeste 12,5 km jälitussõidus pidevalt kõrgemale, pärast viimast tiiru koguni liidriks! Kuid lõpetas siiski venelase Jevgeni Ustjugovi järel teisena.

Lessing laskis ja sõitis  Eesti laskesuusatajate kõigi aegade parima koha MK-etapil pärast kaheksakümnendatel naiste laskesuusatamises ilma teinud Kaija Parvet – vahepealse aja jooksul olid Indrek Tobreluts ja Eveli Saue jõudnud viienda kohani. Lessingu enda karjääri parim koht – kümnes – pärineb tänavu märtsikuust Trondheimi sprindist.

Lessing oli üks vähestest, kes läbis kõik neli tiiru puhaste paberitega, see ta nii kõrgele tõstiski. MK kokkuvõttes tõusis ta 79 punktiga 34. kohale.

Stardi 16. kohalt kerkis ta pärast esimest tiiru juba 11-ndaks. Edasi möödus kui ilusas unenäos: pärast teist tiiru kaheksas, pärast kolmandat viies, pärast neljandat liider! Ta edestas Ustjugovit 7,7 sekundiga, kuid lasi venelase rajal mööda ja jäi lõpuks 9,2 sekundiga alla.

Järgmiste meeste ees suutis Lessing aga kohta hoida: austerlane Simon Eder lõpetas temast 1,6, teine austerlane Dominik Landertinger ja sakslane Arnd Peiffer 3,3 sekundit hiljem.