“Saare talu ” projekt Kohtla vallas

Kohtla vallas alustati väikeelamute projektiga
MajandusEndise lihakombinaadi piirkonnas on kavas ehitada tühermaale kümme kahepereelamut. See on kinnisvaraturul töötava OÜ Biko Jõhvi projekt.

Projekt sai nimeks “Saare talu”. Firma Biko Jõhvi juht Sergei Žiganov ütleb põhjenduseks, et kuigi tulevased majad on peaaegu linnas, on see ikkagi juba Kohtla vald.

„Talu ala piiratakse, nii et inimesed elavad väikese kommuunina,“ ütles Žiganov. „Võtsime selle projekti ette seepärast, et nõudlus on just väikeste majade järele. Kõikidele inimestele ei meeldi korterelamud, mõni tahab suuremat eraldatust. Meile tundub kahepereelamu hea variandina. Ja osta soovijaid on juba praegu. Meie projekt meeldib ka lähedal asuvate eramajade elanikele, sest kui see piirkond arenema hakkab, tõuseb ka siinse kinnisvara hind.“

Tulevane ehitusplats on juba tasandatud, kuid Sergei Žiganovi sõnul läheb töö lahti ilmselt alles kevadel, sest vaja on detailplaneering koostada ja kõikide vajalike kommunikatsioonide rajamiseks ehitusluba saada.

„See on meie esimene ehituskogemus ja ausalt öeldes polnud me kindlad, et vallaga kooskõlastamist vajavad küsimused lahendatakse operatiivselt,“ sõnas Žiganov. „Kuid vallavalitsus toetas projekti täielikult.“

Sergei Žiganov ei osanud tulevaste majade maksumuse kohta midagi öelda, sest see sõltub tema sõnul paljudest asjaoludest. Täpsemalt võib sellest rääkida pärast ehituse algust.

NIINA VOROPAJEVA Põhjarannik
Reede, 6.10.2006