Selgusid “Aasta tegu 2007” nominendid

Selgusid “Aasta tegu 2007” nominendid 
19.12.2007 00:01

On selgunud Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu ja ajalehe Virumaa Teataja korraldatava aasta teo valimiste nominendid.

Kokku saadeti hulgaliselt väärt tegusid ja tegijate nimesid kõikjalt maakonnast, mille seast valiti finaalvooru kõikidele hindamiseks kümme organisatsiooni/ettevõtte tegu ja kuus isikutegu. Kindlasti oli väärt tegusid veel, kuid valik tuli teha laekunute hulgast.

Nüüd lähevad valitud teod rahvahääletusele, et selgitada 2007. aasta enim väärt tegu ja üksiktegija Lääne-Virumaal.

Juuresoleval sedelil tuleb teha rist hääletaja arvates ainult ühe kõige enam väärt organisatsiooni/ettevõtte teo ja kindlasti ka ühe üksiktegija järele.

Hääletaja lõikab sedeli välja ning toob või saadab selle täidetult aadressil Virumaa Teataja, Pikk 8, 44307 Rakvere. Hääletada on võimalik ka kõikides maakonna avalikes raamatukogudes, kuhu ajalehest välja lõigatud sedel tuleb viia. Sedeleid on raamatukogudes kohapealgi.

Interneti teel saab seekord hääletada ka Virumaa Teataja kodulehel, kuid siin tuleb silmas pidada, et igast arvutist tohib hääletada ainult ühe korra. Samuti võib saata oma hääle meiliga aadressil aarne@virumaateataja.ee. Meilis peab kirjas olema hääletaja nimi ja kodune aadress. Igaüks võib hääletada vaid korra.

Hääletajate vahel loositakse auhind.

Üks konkursi korraldajaist Ello Odraks paneb inimestele südamele, et rahvahääletusel vaadatakse tegu üldisemalt, mitte ei aeta ainult oma kodukandi asja.

Hääletamiseks on aega 7. jaanuarini. Aasta teo auhinnad antakse kätte pidulikul tseremoonial jaanuari lõpus.

Aasta asutuse/ettevõtte/organisatsiooni tegu

Väike-Maarja spordihoone valmimine

Väike-Maarja septembris tööd alustanud spordihoone loob selle kandi koolide õpilastele ja täiskasvanud spordihuvilistele mitmekesiseid harjutamisvõimalusi. Samuti on tänu spordihoonele võimalik korraldada nii maakondlikke, üleeestilisi kui ka rahvusvahelisi spordivõistlusi ja muid üritusi Väike-Maarjas. Ajakohase spordihoone valmimine väärtustab sealset elukeskkonda. Spordihoonesse investeeriti 30 miljonit krooni.

SA Virumaa Muuseumid noortele suunatud tegevus

SA Virumaa Muuseumid pühendus sel aastal oluliselt noortele, korraldades viiendat aastat järjest viktoriini Eesti vabariigi teemal. Viktoriini võitjad sõidutati koos õpetajaga Londonisse.

SA Virumaa Muuseumid käis välja ka stipendiumi ajaloo eriala üliõpilastele. Stipendiumi eesmärk on toetada ajalootudengeid nende õppe- ja teadustöös ning ergutada üliõpilasi tegelema süvendatult Rakvere ja Virumaa ajalooga.

Laululinnu külalistemaja valmimine Tamsalu vallas

Porkuni lähedale Hallikute perefirma sisustatud külalistemajja investeeriti kuus miljonit krooni. Külalistemaja muutus kohe avamisest peale väga populaarseks, sest Tamsalu vallas oli niisuguste kohtade järele suur puudus. Laululinnu külalistemaja kasutavad asutused ja eraisikud oma tähtsündmuste tähistamiseks.

Venevere veskitiikide taastamine

Venevere Haridus- ja Kultuuriseltsi algatatud ja teoks tehtud projekti raames taastati endine Venevere veskitiik tema kunagises ilus ja anti nii Venevere piirkonna kui ka kogu Laekvere valla elanikele juurde puhke- ja sportimisvõimalusi. Venevere küla väljanägemine ja heakord on tänu projekti õnnestumisele tunduvalt paremaks muutunud. Projekti kogumaksumus oli 2,2 miljonit krooni.

Idee algatajad olid Venevere elanikud, kes juba 2003. aastal piirkonna arengukava koostades seadsid endale eesmärgi taastada ajalooline veskitiik. Projekti põhiliseks elluviijaks oli kohalik MTÜ Venevere Haridus- ja Kultuuriselts eesotsas esimehe Eerik Lumistega.

Jalgpalliklubi Rakvere jõudmine esiliigasse

Jalgpalliklubi Rakvere on näidanud suurt arenemisvõimet ja murdnud alumistest liigadest esiliigasse lühikese ajaga. See on võrk- ja korvpalli kõrval toonud elu ka staadionile, kus liigamänge käib vaatamas üha rohkem spordisõpru. Klubi treeneriks on Ain Mets.

Jäneda spaa valmimine

Tänavu valmis Jäneda külastuskeskuses nüüdisaegne lõõgastuskoht. Jäneda spaa pakub väikeses maakohas häid võimalusi end välja puhata, tervist taastada ja mitmesuguseid protseduure nautida. Lõõgastuskeskuse 500ruutmeetrilisel pinnal tehakse üldtervistavaid protseduure (11 veeprotseduuri, neli erinevat sauna, bassein, massaažid, soolakoopad) ning tutvustatakse ürditeesid. Lõõgastuskeskus Jäneda hotelli nullkorrusel läks maksma 10 miljonit krooni.

Rakvere kunstmurukattega väljaku valmimine

Rakvere reaalgümnaasiumi juurde valmis korralik spordirajatis, kus on lisaks kunstmurukattega jalgpalliväljakule ka jooksurajad ja tänavakorvpalli ja võrkpalliplatsid. See kauaoodatud rajatis aitab Rakvere noortel tervislikult ja sportlikult vaba aega sisustada.

Vaala keskuse valmimine Rakveres

Rakveres avati aasta lõpul hiiglaslik kaubanduskeskus, kus lisaks ankurrentnikule Maksimarketile on koha leidnud veel 25 äri või teenindusasutust. Vaala keskus võitis kohe tarbijate seas populaarsuse ning annab oma suurusega silmad ette kõikidele Lääne-Viru kauplustele. Kokku kulus keskuse ehitusele umbes 140 miljonit krooni.

Rakvere gümnaasiumi juurdeehitus

Rakvere gümnaasium sai korraliku juurdeehituse, kuhu seati sisse raamatukogu ja arvutiklassid. Lisaks renoveeriti kooli ühte majaosa ning ehitati hoovile korralik spordiplats. Rakvere gümnaasiumi uue õppehoone ehitamiseks koos 1964. aastal valminud maja renoveerimise, spordiväljaku rajamise ja hoovi korrastamisega kulunud rohkem kui 26 miljonit krooni on Rakvere linna kõige suurem otseinvesteering haridusse pärast Eesti iseseisvuse taastamist.

Naiste varjupaiga avamine Tapal

Tapal avati varjupaik perevägivalla all kannatavatele naistele, sealhulgas emadele koos lastega. Teenuse eesmärk on tagada vägivallaohvritele turvalisus ja neid nõustada. Varjupaigas osutatakse ohvritele kriisiabi, psühholoogilist ja sotsiaalset nõustamist ning abi juriidiliste probleemide lahendamisel ja ametiisikutega suhtlemisel. Tapal asuva naiste varjupaiga kujul on tegemist ainulaadse asutusega Eestis.

 Lääne-Virumaa aasta isikutegu saab valida siit

Klõpsa pildil suuremalt vaatamiseks
Foto: Montaaž Marianne Hussar