Silbeti ehitatavate majade järele on suur nõudlus

Silbeti ehitatavate majade järele on suur nõudlus

Põhjarannik

MajandusÜhele tulevase elamukompleksi majale Jõhvis ehitatakse praegu teist korrust. Elamu peab ehitajate lubaduste kohaselt valmima juunis. Peaaegu kõigil korteritel on juba ostjad olemas.

Aadressil Nooruse tänav 5a kerkiva ühe trepikojaga elamu neljateistkümnest korterist on broneeritud kaksteist. Korterites üldpinnaga 65-122 ruutmeetrit maksab ruutmeeter 14 000 krooni, kahes mansardkorruse rohkem kui 1600ruutmeetrise üldpinnaga korteris 16 000 krooni.

“Ostjate huvi on olemas, juba reserveeritakse kortereid järgmistes majades, mille vundamenti me alles hakkasime valama,” üles ASi Silbet projektijuht Nikolai Šabartšin. “Valdavalt on valmis siin elamispinna soetama keskealised inimesed, kes põhjendavad oma valikut sellega, et on tüdinud suurtest paljukorterilistest elamutest. Nende seisukohalt on tähtis ka see, et ehkki tegemist pole kõrghoonega, tuleb majja lift ja maja alla parkla. Ka noored pered tahavad siin elada.”

Šabartšini sõnul on ilm ehitustööde graafiku täitmist natuke pidurdanud, ent nüüd hakkab asi kiiremini minema ja juunis antakse maja kindlasti käiku. Järgmised majad aadressil Nooruse 7a ja Aasa 8 on kavas valmis saada detsembriks. Lähiajal hakatakse vundamenti valama neljandale majale, mille Silbeti ehitajad lubavad üle anda tuleva aasta esimeses kvartalis.

2,4 hektari suurusele Nooruse ja Aasa tänava vahel laiuvale tühermaale kerkiv elamukompleks koosneb seitsmest majast, millest viis on kolmekorruselised, mansardkorruse ja ühe trepikojaga, ning kaks kahe trepikojaga. Elamute ehitamisel kasutatakse maksimaalselt kohalikku materjali. ASi Silbet tegevdirektori Vjatšeslav Šlõki sõnul laotakse seinad ettevõttes toodetavast 600 millimeetri paksusest gaasbetoonist, et soojusjuhtivustegur ja soojusülekande koefitsient vastaksid vähemalt lähema 20 aasta jooksul normidele.

NIINA VOROPAJEVA
Reede, 9.3.2007