Sillamäe sadamasse konteineriterminal

Sillamäe sadam plaanib rajada 2013. aastaks konteinerterminali

Delfi Majandus
                     
AP/Scanpix 
Sillamäe sadam plaanib ehitada 40 hektari suurusele maa-alale konteiner- ja üldterminali, mis esialgsete kavade järgi valmib 2013. aastaks.
 

AS-i Sillamäe Sadam turundusjuht Andrei Birov ütles BNS-ile, et konteinerterminali juurde rajatakse neli kaid, mille kaijoone pikkuseks kujuneb ligemale üks kilomeeter, vee sügavus uute kaide juures küündib 14,5 meetrini. Lisaks rajatakse raudteejaam ja terminal saab oma raudteeühenduse.

Vastuseks küsimusele terminali läbilaskevõimsuse kohta märkis Birov, et äriplaan on analoogne Rail Garanti äriplaaniga Muugal. 

Projektiga seotud investeeringute kogumahtu ei soovinud Birov avaldada. “Selle info avalikustame alles siis, kui terminal on valmis saanud. Investeerime oma jõududega ning kasutame selle juures pangalaenu,” sõnas ta.

Birovi sõnul pole sadama operaator praegu veel kindel, kuid teatud huvi selle vastu on olemas, vaatamata Rail Garanti plaanile rajada Muuga sadamasse samalaadne terminal. “Operaatorit otsime nii läänes kui idas, valiku teeme tõenäoliselt alles siis, kui terminal tööks valmis,” lisas Birov.

Sel suvel alustatakse Sillamäe sadamas tsemenditerminali ehitust. Terminal hakkab tootma erinevat tüüpi tsemendisegusid vastavalt Euroopa Liidus kehtivatele nõuetele. Projekti arendaja on Essentium Cement Eesti OÜ, kelle lepinguline esindaja Eestis on AS Ökosil.

Sillamäe sadamast käis möödunud aastal läbi 3,5 miljonit tonni kaupa, mis on võrreldes 2009. aastaga ligikaudu 40 protsenti enam.