Sillamäel jalutas sadama kail karu

Noor karu tutvus pool päeva Sillamäega
VariaPolitseinikel, päästjatel ja turvameestel kulus pühapäeval mitu tundi Sillamäe kesklinnas ringi hulkunud karu leidmiseks ja tabamiseks.

Ühe päästja otsustavalt meelestatud koer ajas oti puu otsa. Seal puhkas ta veidi…

Karu otsingud algasid Sillamäel kella üheksa paiku hommikul, kui päästekeskus sai esimesed telefonikõned. Pealtnägijate teatel oli looma nähtud Kesk tänava alguses. Oli ka info justkui teisest karust. Kuid hiljem selgus jälgedest, et tegemist oli ainult ühe metsloomaga. Lihtsalt ta liikus väga kiiresti.

Varjas end osavalt jälitamise eest

„Algul nähti karu Sillamäe kiriku juures, sinna teda ei lastud. Siis läks ta Silmeti tehast „revideerima“, kuid sealt peletasid päästjad ta eemale,“ ütles otsingutes osalenud Ida-Viru keskkonnateenistuse juhataja Agu Värimäe.

Põhjarannik

 

 

www.DELFI.ee
3. september 2006 19:20

Sillamäe linnas jalutas pühapäeva ennelõunal ringi karu, kelle tabamiseks kulus jahimeestel, päästeteenistusel, keskkonnakaitsjatel ja politseil peaaegu pool päeva.

Paariaastane karujõmm oli osav püüdjate käest põgenema ja kuigi päästeteenistuse koer suutis looma veidi aega puu otsas hoida, põgenes karu just siis, kui uinutipüss töökorda sai, vahendab ETV24 Aktuaalset kaamerat.

Loom ilmus välja alles Sillamäe sadama kail, kus ta kätte saadi ja uinutati. Politseieskordi saatel viidi uinutatud karu metsa.

“Ma arvan, et selline loom, kes on äärmises stressis, kindlasti oleks muutunud inimestele, eriti just lastele ohtlikuks, sest nad ei oska karta ja seepärast oli õnnelik juhus, et me ta lõpuks kätte saime,” ütles Ida-Viru keskkonnateenistuse juhataja Agu Värimäe.

Värimäe sõnul on Ida-Virumaal karusid palju. See noor isakaru ei sattunud aga linna vahele seepärast, et tal metsas ruumi polnud. “See oli üksik eksirändaja, kes on praegu üksi jäänud ja lihtsalt eksis linnatänavaile ära,” ütles Värimäe.