TAGASI KOONDISES! Zelinski sihib Andorra väravat

TAGASI KOONDISES! Zelinski sihib Andorra väravat (1)
Ott Järvela
www.sloleht.ee

VÄRAVAKÜTT: Foto on tehtud hetk pärast seda, kui Indrek Zelinski 2001. aasta 2. juunil A. Le Coq Arena avamängus Hollandi väravavõrku sahistas. Andorra vastu loodab FC Levadia ründaja 26le koondiseväravale lisa hankida. Fännitribüünil tuleb valmis olla lauluks: «On ainult üks Indrek Zelinski!»

Eesti vutikoondise uus peatreener Viggo Jensen otsustas Eesti-Andorra EM-valikmängu eel, et parim ravim suurima häda – 2007. aastal pole löödud ühtegi väravat – vastu on kogemused ja kutsus peale Martin Reimi koondisesse tagasi ka viimati 2004. aastal sinisärki kandnud 32aastase Indrek Zelinski.

Zelinski oli üks esimesi mängijaid, kelle käekäigu kohta Jensen Eestisse tööle asudes huvi tundis, sest tal olid hästi meeles ründaja ilusad esitused ja rohked väravad ajast, kui Zelinski veel Taani kõrgliigas Aalborgi klubi eest mängis. Paari nädala jooksul nähtu avaldas taanlasele muljet ja Zelinski nimetati eile 21 koondislase sekka.

Roidevigastus võib naasmise siiski nurjata

“Eks see ole tunnustus tehtud töö ja stabiilsuse eest,” muheles tänavu Eesti meistriliigas 16 kolli kõmmutanud ja väravaküttide pingerida juhtiv Zelinski eile pärastlõunal rahulolevalt.

100% kindel FC Levadia ründaja kaasalöömine siiski pole. Eelmisel nädalal euromängus Belgradi FK Crvena Zvezdaga saadud küünarnukihoop roiete pihta valmistab endiselt valu ja täie jõuga pole Zelinski pärast seda harjutada saanud.

Eilse mängu Tallinna Kaleviga jättis ründaja vahele. “Otsustavaks saab laupäevane kohtumine Narva Transiga. Kui saan seal mängida ja pärast mängu on kõik okei, siis on kõik okei ka koondise osas,” kinnitas Zelinski soovi taas koondisesärk selga tõmmata.

“Kahtlesin ammu, kas ühe ründaja kasutamine on õige.”

Viimati mängis Zelinski koondise eest 2004. aasta kevadel, kui Eesti kaotas kodus Põhja-Iirimaale 0:1. Kokku on kogenud ründaja arvel 101 koondisemängu, kus ta on löönud 26 väravat, mis annab Eesti kõigi aegade pingereas Andres Operi (32) järel teise koha.

Mäng Andorraga on kohtumine, mille Eesti peab võitma ja eelistatult lööma ka üpris mitu väravat. Zelinski võimalusi platsile saada ja väravani jõuda suurendab Jenseni otsus hakata kasutama kahte ründajat.

“Kahtlesin tegelikult juba üpris ammu, kas ühe tipuründajaga Hollandi stiil on Eesti koondise jaoks kõige õigem. Üksinda on kahe vastase keskkaitsja vastu ikka väga raske võidelda,” pidas Zelinski Jenseni otsust õigeks. Samuti kiidab ta taanlase otsust hakata pöörama senisest enam tähelepanu standardolukordadele.

Eesti Raadio peab hakkama asendajat otsima

Pärast koondise vaateväljast pudenemist asus lahtise suuvärgi poolest tuntud Zelinski rahvusmeeskondade mängude ajal tegutsema Eesti Raadios ülekannete kaaskommentaatorina.

Andorra-mänguks tuleb raadiomeestel talle nüüd asendaja leida.

“Kirjalikku lepingut mul õnneks polnud,” lausus Zelinski.