Tallinna Pimedate Ööde filmifestivalil näeb ligi 250 filmi

 

14.11.2007 23:28
Kadi Alatalu

Kokku on Tallinna Pimedate Ööde filmifestivalil (PÖFF) nagu juba aastaid natuke vähem kui kaks- ja poolsada film, mis filmifestivali peakorraldaja Tiina Loki sõnul on paras arv.

Pimedal sügisööl kaunistab Tallinna, Narvat, Jõhvit, Kärdlat, Viljandit ja Tartut hundi siluett kollase kuu taustal ehk PÖFF kutsub kinno. PÖFFi programmi filmidest 18 kandideerib muide parima võõrkeelse Oscari tiitlile, vahendas Aktuaalne kaamera.

PÖFF-il linastub ka 43 nn tudengifilmi 19 riigist ja 31 filmikoolist. Eraldi on laste- ja noortefilmide kava ja animafilmidepidu.

Viimasel aastatel, eriti tänavu on Eesti filmitegijad oma saavutustega kummutanud õelaid jutte nagu Eesti poleks miski filmimaa. Filmitegijatele sekundeerib ka PÖFFi uustulnukas MOFF ehk mobiiltelefonifilmide festival, kuhu võivad kõik oma filme esitada. Hindamisele ja ekraanile jõuab neist kakskümmend.

Kas kõik kutsutud filmimaailma suurkujud ka PÖFF-ile jõuavad, pole täpselt teada. Küll on teada, et tuleb kultusfilmide helilooja Michael Nyman,keda Eesti Kontsert seni siia pole suutnud peibutada.

Neljapäeval algab PÖFF tudengi- ja lühifilmidega Von Krahli teatris ja kinos Sõprus.

Toimetas Heikki Aasaru