Tallinna-Tartu maantee piirang näitab raskusi ümbersõidul

Tallinna-Tartu maantee piirang näitab raskusi ümbersõidul

(4)
14.12.2007 18:49

Kommenteeri
| Loe kommentaare | Prindi

Maanteeameti otsus keelata reedeti Tallinna-Tartu maanteel veokite ja autorongide liiklemine näitab taaskord kätte kitsaskohad ümbersõiduks mõeldud Tallinna-Viljandi ja Piibe maanteel.

 
Pildil on Järva-Jaani maja, kuhu autod tihti sisse sõidavad.
Foto: Margus Ansu

Liiklusloendused näitavad, et Tallinna-Tartu maanteel tiheneb liiklus eriti reede pärastlõunati, maanteeamet otsustas liiklejate enamusele vastu tulla ja hajutada pikkade veokite liiklemist sellel maanteel, vahendas ETV uudistesaade «Aktuaalne Kaamera».

 VIIMASED KOMMENTAARID
Välismaa kodanik
Äkki oleks vaja  Tallinna-Tartu  maanteel antud  kellaajal ära keelata  igasugune liiklus  välja arvatud …

Erkki
Ega sellist lolli  otsust enne ära ei  muudeta kui on kusagil  Piibe maanteel või  Viljandi maanteel  üks…

Esimesed tunnid raskeveokite hajutamist Tallinna-Viljandi ja Piibe maanteed mööda näitasid kätte kitsaskohad, mis nende omavalitsuste juhtide arvates oleks tulnud ära lahendada juba ammu.

Türi vallavanem Toomas Marrandi ütles, et Türi liiklus ei ole selliste pikkade veokite jaoks mõeldud ja võib tekkida ohtlike probleeme.

«Täielik lahendus oleks see, kui oleks ringtee neil välja ehitatud, siis võiks siin sõita nii palju kui soovivad. Praegu see on ainult linnarahva piinamine,» ütles Türi elanik Karl Siimon.

Mõneti veelgi keerulisem on olukord Järva-Jaanis. Järva-Jaani vallavolikogu esimees Rein Köster ütles, et riiklikult on käitutud õigesti, aga on ette valmistamata mõned lõigud, üks neist on Järva-Jaani.

«Sellel tänaval ei ole meetritki kõnniteed. Ja murelikuks teeb eriti just koolilaste liikumine sellel teelõigul. Mis saab veel siis, kui tuleb lumi maha ja lumetõrje lükkab lume teeserva, tehes teed seega veel kitsamaks,» ütles Järva-Jaani elanik Tuve Kärner.

Järva-Jaani ohtlikumas kurvis elav vanaproua on ammu loobunud arvepidamisest, mitu korda on auto tema hekki või aeda sisse sõitnud.

«Oh hekki sõitmisi, oi, oi, oi, oi. Mul oli kusagil üks raamat, seal oli igal juhul hekki sõitmisi kümmekond kirjas, mis ma üks aasta jõudsin kirjutada…Alles tänavu aasta sõitis ühekorra üks venelane sisse, need kaks posti maha siit, minu selja tagant , mis näitab seda suunda,» ütles Järva-Jaani elanik Hilda Sääsk.

Maanteeamet loodab transpordiettevõtjate mõistvat suhtumist ebamugavustesse, mis võivad kaasneda vedude ümberplaneerimisel.

Toimetas Hanneli Rudi, Postimees.ee