Tallinnas avatakse Vanalinna päevad

Tallinnas avatakse Vanalinna päevad

02.06.2008 18:45

Tallinnas avatakse täna õhtul kell kaheksa ametlikult 27. Vanalinna päevad, mis sisaldavad teatrifestivali, ohtralt muid kultuurisündmusi ja ka laadamelu.

Vanalinna päevade esimene silmapaistev üritus oli Raekoja platsilt alguse saanud heategevuslik kontorirottide jooks, kus munakiviteedel üritati kiirust arendada igasuguseid aksessuaare kasutades. Võistlusel osales ligi 70 kontorirottide võistkonda, kellest enamus oli rõõmus, et elusalt finišisse jõuti, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Lisaks lihtsalt lõbustamise eesmärki täitvatele üritustele toimub Vanalinna päevadel ka kultuuriteemalisi ettevõtmisi.

“Kuna sel aastal kannavad Vanalinna päevad juhtlauset “kultuuride kohtumispaik”, siis meil on päris palju väliskülalisi, kes on siia esinema kutsutud,” rääkis Vanalinna päevade peakorraldaja Marje Kutser. “Võib-olla keda ma välja tooks, on 6.juunil, siinsamas Raekoja platsil esinev Gipsy King Singers Show, keda kindlasti tasuks vaatama tulla, ja mainiks ära, et soojendusbändina esineb meie oma Karavan.”

Head muusikat kõlab kõikidel Vanalinna päevadel, PÖFFiga koostöös toimub Katariina kirikus filminädal ja linna muuseumid on eriti lahked eksponeerima oma aardeid. Loomulikult saab koos meistritega teha käsitööd, kuid eriline rõhk on siiski teatril, sest Vanalinna päevad ja teatrifestival Tallinn Treff on oma jõud ühendanud.

“Me oleme toonud maailmast siia Tallinn Treff festivalile ja Vanalinna päevadele etendused, mis on mõeldud kõige-kõige väiksematele,” rääkis Tallinn Trefi peakorraldaja Meeles Pai. “Mõte on selles, et me ise näeksime, kuidas neid lavastusi tehakse, ja teine, et meie publik näeb ja hakkab uskuma, et aastasele ja alla selle võib lavastust mängida, ja tuleb vaatamagi seda.”

Toimetas Heikki Aasaru