Tänavune aasta ISA – Mehis Viru

Tänavune aasta isa on Mehis Viru

www.DELFI.ee
12. november 2006 13:15
Mehis Viru
Postimees/Scanpix

Eesti Naisliidu president Siiri Oviir kuulutas pühapäeval tänavuseks aasta isaks Tartu Ülikooli õppejõu, kergejõustikutreeneri Mehis Viru (43), kelle peres kasvab kolm last.

Siiri Oviir ütles tiitlit välja kuulutades, et kahe tütre ja ühe poja isa Mehis Viru on armastav isa, tubli abikaasa ja tuhandete õpilaste treener, kes on aidanud kuulsust koguda paljudel Eesti noortel.

Aasta isa sai kingiks nahka köidetud “Kalevipoja”, mille andis üle Evelin Ilves.

Mehis Viru ütles oma tänukõnes, et aasta isa tiitel on suur tunnustus ja sügav kummardus nii talle kui tuhandeile Eesti õpetajatele lasteaedades, koolides ja kõrgkoolides, kes aitavad meie noortel maailmas kuulsust koguda.

Mehis Viru on Eesti esikergejõustiklaste Mirjam Liimaski ja Kaire Leibaki treener.

Tänavu valiti aasta isa üheksandat korda. Mullu sai aasta tiitli zootehnik Jaan Silla, kel on viis last ja kuus lapselast. Aasta isa tiitli on varem pälvinud Raplamaa põllumees Märt Riisenberg, Pärnumaa talupidaja Eduard Jaansen, Tallinna tehnikakõrgkooli prorektor Enno Lend, rahvakultuuri säilitaja Ants Taul Valgamaalt, Järvamaa talunik Aare Kabel, lavastaja Aarne Mikk ning kunagine haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Jaan Kallas.