Tapa kaevud haisevad

 
 
21. aprill 2007 kl 15:09                         
Online
Haldi Allas 
 
 
 
 
 
Vee nuusutamine ajab katlamaja lähedal elava Mati Tuula turtsuma.
Foto: Tairo Lutter / Virumaa Teataja
Toimetaja: Haldi Allas

Teisipäeval valgus Tapa põhjapoolse linnaosa OÜ Paargu katlamaja sisehoovi avarii tagajärjel sadu liitreid põlevkiviõli.

Katlamaja läheduses elav Mati Tuula rääkis, et kolmapäeval aeti katlamaja masuudihoidlatesse põlevkiviõli laadimisel kütust maha ning peagi said selle tagajärgi tunda ka kohalikud elanikud, kelle kaevud petrooli järgi haisema hakkasid, kirjutab Virumaa Teataja.

“Värvus on ilus, aga lõhn on väga jõhker,” kõneles oma kaevu veest Tuula, kes kohe võttis ühendust Tapa valla ning keskkonnainspektsiooni ametnikega.

“Mulle öeldi, et lase proovid võtta, aga ise maksad. Kui selgitatakse välja, et probleem on siit pärit, siis alles saame menetlust alustada,” pahandas Tuula.

Neljapäeval kohal käinud keskkonnainspektsiooni Lääne-Viru büroo vaneminspektor Marve Virunurm rääkis, et tankimise ajal läks pump katki, mille tagajärjel valgus maha ligi 200 liitrit põlevkiviõli. “Paargu töötajad katsid selle kiiresti liivaga ning järgmisel päeval koristasid reostuse ära,” rääkis Virunurm.

Lähitulevikus võtab keskkonnainspektsioon ette reidi katlamaja territooriumile, et nüukogude ajal sinna paigaldatud masuudimahutite seisukorda kontrollida. “Selleks tuleb põhjalikumalt valmistuda: võtta ettevõttele väljastatud keskkonnainspektsiooni load ning uurida, millal on katlamajale tehniline järelevalve tehtud,” lausus Marve Virunurm.

OÜ Paargu juhataja Erki Vapper oli veendunud, et masuudimahutite park on töökorras ning seetõttu ei näe ta põhjust sellega midagi ette võtta.