Tartu aasta tegu

Tartu aasta tegu on Athena ja Volga taastamine

27.12.2007 15:03

Tartu linnapea Urmas Kruuse ja Postimehe peatoimetaja Merit Kopli kuulutasid raekoja saalis Tartu 2007. aasta olulisimaks teoks Athena konverentsi- ja kultuurikeskuse ning Volga restorani taastamise.

Aasta teo valimisel osales 4619 inimest, kes andsid oma hääle kas Tartu Postimehe talongi saates või hääletades Tartu linna või Postimehe kodulehel, teatas Tartu linnavalitsus.

Rohkelt linlaste hääli said ka Tartu ülikooli peahoone seinamaaling von Bocki maja seinal, Tartu Erakooli asutamine, võimlemisklubi Janika kuldmedal maailmameistrivõistlustelt, Juri Lotmani mälestusmärk, Aardla tänava kergliiklustunnel, Tartu ülikooli juubeliüritused, Tartu ülikooli spordihoone juurdeehitis, Laulupeomuuseum, Tallinna Tehnikaülikooli Tartu kolledž ja Aivar Kulli koostatud Oskar Lutsu monograafia.

Seni on aasta teoks valitud alates 1998. aastast  Vanemuise kontserdimaja, Jaani kiriku tornikiivritaastamine ja kirikukellad, korvpallimeeskonna TÜ/Delta Eesti meistritiitel ja karikavõit, Aura Keskuse avamine, Treffneri kooli renoveerimine, Turusilla ehitamine, tunnelkollektori ehitamine, Jaani kiriku taastamine ja 2006. aastal hansalodi Jõmmu.

Kirsi Lattu