Tartus Vaksali tänaval põles JAAMAHOONE

Tartus põles jaamahoone

31. august 2006 kl 07:44 13.50
 
Kadri Masing

Toimetaja: Kadri Masing
Foto: Aldo Luud

Täna öösel kell 2.25 teatati häirekeskusele, et Tartu linnas Vaksali tänaval põleb raudteejaamahoone.

Päästetöötajate saabudes põles jaamahoone raudteede poolne külg lausleegiga. Päästetööde juhi sõnul asus lähim tsisternvagunitega rong jaamahoonest teisel raudteel, mis muutus üsna kiiresti kuumaks. Suurema õnnetuse ärahoidmiseks anti käsk rong koheselt jaamahoone lähedusest ära viia.

Lõuna-Eesti päästekeskus avalike suhete büroo juhataja sõnul viidi jaamahoonest kaugemale ka eemal asunud rong. Päästetööde teostamiseks suleti raudtee esimene ja teine tee.

Tulekahju lokaliseeriti kell 4.20. Tuli oli levinud piki hoone tagumist seina, osaliselt hoone sisemusse ja katusele. Tulekahju levik jaamahoone Vaksali tänava poolsele küljele suudeti peatada ning see tules kannatada ei saanud.

Põleng likvideeriti lõplikult kell 7.39. Põlengus sai olulisi kahjustusi jaamahoone raudteede poolne külg ja suures osas hoone katus. Hoone sisemus ja hoones olnud antiikmööbel said tule-, suitsu- ja veekahjustusi. Inimesed tulekahjus kannatada ei saanud.

Tulekahju põhjustas ilmselt süütamine, tulekahju täpsete tekkepõhjuste väljaselgitamiseks on politsei poolt algatatud kriminaalasi.

Ärimees Rein Kilgile kuuluv jaamahoone seisis tühjana.