The Banker valis Aivar Sõerdi aasta rahandusministriks

02. jaanuar 2007 kl 16:11

 
Toimetaja: Riina Kallas
Aasta rahandusminister - Aivar Sõerd.

Aasta rahandusminister – Aivar Sõerd.

Ajakirja esindaja sõnul avaldasid The Bankeri toimetusele muljet Eesti majandusalased saavutused ja ennekõike planeeritud ülejäägiga eelarve.

Aivar Sõerd ütles Global Finance Minister of the Year tiitlit kommenteerides, et eeskätt on see tunnustus Eesti tugevale majandusele ja mõistlikule eelarvepoliitikale.

“Kuulume Euroopa Liidu lõige dünaamilisemasse regiooni. Eesti riigi eelarveülejääk on üks EL-i suuremaid ning tugev eelarvepositsioon võimaldab kasvatada reserve ja vähendada välisvõlga. Valitsusvõlg on kahanenud 4,5 protsendini SKP-st, mis on Euroopa Liidu madalaim, ning see väheneb 2007. aasta jooksul keskvalitsuse osas peaaegu pooleni praegusest jäägist. Ka Euroopa Komisjon on hinnanud Eesti rahandust üheks tugevamaks Euroopa Liidus. Järgmise aasta eelarve kontekstis on oluline märkida, et vaatamata valimiste lähenemisele oleme suutnud kulutusi ohjeldada,” ütles Aivar Sõerd.

The Banker valib aasta rahandusministreid ning keskpankureid iga-aastaselt. Kaalutakse kandidaatide mõju poliitikakujundamisele ja majandusele laiemalt (näiteks eelarvedefitsiidi vähenemine või hoopis eelarve ülelaekumine). Samuti võetakse arvesse väljakutseid, millega rahandusministritel ja keskpankuritel on tulnud tegeleda ning kuidas nende otsused mõjutavad riigi majandust tulevikus, teatas rahandusministeerium