Tigutorn – Tartu sümbolhoone?

Juulis on Tartu sümbolhoones müüdud vaid üks korter
25.07.2007 00:01Nils Niitra, Tartu Postimees
14-korruselise Plasku katusekorrusel on Tartu suurettevõtja Neinar Seli privaatkontor, kuid nüüd on vähemalt üks ettevõtja, kelle aknast avaneb võimsam vaade kui Seli kontorist.
23-korruselise Tigutorni ligi 70 meetri kõrgusel asuvalt vaateplatvormilt paistab Plasku nagu kogu ülejäänudki Tartu sama väike kui all-linn keskajal toomhärrale.

Tigutornile pakub kõrgusekonkurentsi vaid keskkatlamaja korsten.

Kõrghoonet ehitava Linnaehituse kinnisvaradirektor Toomas Rell tunnistab, et ettevõtte nõukogu esimees Alar Kroo-do on endale majja juba korteri ära ostnud. Kroodo ei ole salanud, kui südamelähedane selle Tartu tulevase sümbolhoone valmisehitamine talle on.

Kui kõrgele Kroodo korteri ostis, seda Rell ei täpsusta. Igal juhul mitte viimasel kahel korrusel asuva kõige suurema ja kallima korteri.

«Aga ikka sinna kõrgemale,» poetab ta.

Kesine müük

Niisiis sai Tigutorn nädalapäevad tagasi täiskõrguse kätte. Kolmandal korrusel nokitsevad viimistlejad ostuhuvilistele näidiskortereid teha, käib välisseinte soojustamine ning kohe-kohe hakkab krohvimine. Sügise jooksul peaks hoone saama kergelt kreemika värvi.

Mööda avariitreppi 23. korrusele ronimine võtab päris parajalt aega, sellal kui ehitajad liftiga üles-alla sõeluvad. Selge see, et neil on lifti rohkem vaja. Iga korruse koridori on kellegi käsi võõbanud korruse numbri.

Toomas Rell tunnistab, et ettevõtte nõukogu esimees Alar Kroodo on endale majja korteri juba ära ostnud.

Hoone ise valmib plaanitud tempos, küll aga on Tartu kinnisvaraturule saabunud madalseis järsult pidurdanud korterite müüki – juuli jooksul on kaubaks läinud vaid üks korter ning ega juunigi palju parem olnud.

Relli sõnul on eesmärk müüa tuleva aasta märtsiks ehk hoone lõpliku valmimise tähtajaks maha kaks kolmandikku korteritest, ülejäänuga on rohkem aega.

Hinda ei kärbi

Rell tunnistab, et müük ei ole kindlasti nii tormiline kui veel mõnda aega tagasi – äri pidurdavad nii pankade karmistunud laenutingimused kui ka korterite priske hind. Igal juhul ei ole Linnaehitusel Relli sõnul kavas korterite 32 000 kroonist enam kui 50 000 kroonini küündivaid ruutmeetrihindu kärpida.

Praeguseks on 27 korterit Relli sõnul ostu-müügi eellepingutega kaetud, sellele lisaks veel mõned broneeringud. Seega on ligi kolmandik hoone korteritest müüdud.

Tigutorn läheb maksma ligi 200 miljonit krooni.