Tšistjakova ja Smirnov on kolmekordsed Eesti meistrid

Põhjarannik

SportTatjana Tšistjakova Aserist ja narvalane Aleksandr Smirnov said Eesti meistrivõistlustel lauatennises kolm meistritiitlit.

Aseri spordiklubi esindaja Tatjana Tšistjakova tõusis pjedestaali kõrgeimale astmele kolmel korral: naiste üksik- ja paaris- ning segapaarismängus.

Tšistjakoval õnnestus individuaalarvestuses võita kõik kohtumised, loovutades vastastele vaid ühe seti. Poolfinaalis alistas ta klubikaaslase Marina Morozova (4:0), finaalis võitis aga kindlalt ühes Prantsuse klubis mängivat Karin Lindmäed (4:0). Aseri klubi esindav narvalanna Marina Morozova jäi kolmandaks. Narva Paemurru spordikooli tennisistid Lidia Dmitrijeva ja Diana Rogušina piirdusid veerandfinaalidega, kuid neist esimesel vedas lohutusvoorus, mille ta suutis võita.

Paarismängus ei jätnud Eesti kahest tugevamast naistennisistist Tšistjakovast ja Morozovast koosnenud paar vastastele mingeid võimalusi. Finaalis suutis Narva duett Dmitrijeva-Kristina Ševtsova ühe seti võita, kuid kaotas 1:3 ja sai teise koha.

Kolmanda meistritiitli sai Tatjana Tšistjakova segapaarismängus koos Narvas oma sportlaseteed alustanud ja nüüd üht Saksamaa klubi esindava Aleksandr Smirnoviga. Nemadki loovutasid 13 setist oma vastastele ainult ühe. Finaalis võitsid nad Dmitrijevat-Vallot Vainolat 3:0. Narvas sportlaseteed alustanud Morozova-Andrei Sirel lülitasid mängust välja Sillamäe-Narva paari Dmitri Lett-Ševtsova, kuid kaotasid poolfinaalis hõbemedali saanud Narva-Pärnu paarile.

Segapaarismängus saadud meistritiitel polnud kolmas kuldmedal mitte ainult Tatjana Tšistjakovale, vaid ka tema partnerile Aleksandr Smirnovile, kes varem oli võitnud meeste paaris- ja individuaalarvestuses.

Smirnovi tee meistritiitlini oli raske: veerandfinaalis jäi ta tallinlase Jüri Martiniga algul 1:2 taha, kuid suutis siiski võita, poolfinaalis aga alistas ta Eesti ühe tugevama lauatennisisti Vallot Vainula 4:2, finaalis Sergei Manturovi 4:0. Paemurru spordikooli treener Vladimir Petrov kaotas veerandfinaalis Tarmo Valdrele, samuti kaotas veerandfinaali Sillamäe lauatennisist Dmitri Lett. Lett jõudis lohutusvoorust poolfinaali, kus alistus tulevasele võitjale Martinile.

Meeste paarismängu võitsid Smirnov-Vainula, kes alistasid ülekaalukalt kõik vastased. Teise koha sai Narva-Maardu duett Sirel-Nikonorov.