Tubina «Kratile» ostis pileti kolm tartlast

Tubina «Kratile» ostis pileti kolm tartlast

Täna õhtuks kavandatud balleti «Kratt» muusika esitamine Tartus jäi ära, sest Vanemuise kontserdimaja andmeil oli ennelõunaks müüdud vaid kolm piletit.

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester (ERSO) ja Eesti Filharmoonia Kammerkoori naiskoor Arvo Volmeri juhatusel kavatsesid kontsertettekandega tähistada 60 aasta möödumist eesti esimese balleti, Eduard Tubina «Krati» esietendusest.

«Piinlik, kui laval on rohkem inimesi kui saalis,» ütles ERSO turundusjuht Silja Kala.

Balletti «Kratt», mis esietendus Ida Urbeli lavastatuna 31. märtsil 1943 Vanemuises, oleks nüüd laval esitanud ühtekokku 90 muusikut. Need, kes ostsid kolm piletit kontserdimajast või kaubamajast, saavad pääsme sealsamas rahaks tagasi vahetada.

Tartu kontserdihuviliste vähesust on ERSO tundnud ennegi. «Nii drastiline nagu nüüd, ei ole publikuhuvi varem siiski olnud,» ütles turundusjuht. «Aga pole parata, inimesed teevad valikuid.»

Tartlastel jäi «Kratt» kuulamata, kuid sama kontsertettekanne algab täna kell 19 Estonia kontserdisaalis.

Järgmine ERSO ettevõtmine Tartus on kavandatud veebruari algusesse, mil lapsed saavad kuulata taas muusikalist tsirkust ja vaadata kloun Melvin Tixi (Norra).

Silja Kala ei ennustanud, kas muusikatsirkuse huvilisi koguneb tänavu sama palju nagu mullu, või vähem. «Tallinnas ja ka Rakveres oli kuulajaid kolm saalitäit, Tartus vaid pool saali,» meenutas ta.

–>Raimu Hanson
raimu.hanson@postimees.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.