Türi lillelaat 2007

Fragmentor OÜ 

Türi lillelaadal hakkavad lille- ja taimemüüjad tasapisi oma kohta rõivamüüjate käest tagasi võitma.
Foto: Toomas Huik

 

 

 

EST  RUS

Türi lillelaadal võidutsevad taimemüüjad rõivamüüjate üle (4)
19.05.2007 18:36
Tiit Reinberg, Järva Teataja


Kommenteeri
| Loe kommentaare

Täiendatud kell 19, lisatud video!
Türi lillelaadal annavad tänavu

toonikõikvõimalikud taimed ja käsitöö,

 mida lisaks eestlastele on ostma

saabunud ka mitu bussitäit soomlasi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Türi lillelaada korraldaja Heino Sepp täheldas eile lillelettide vahel jalutades, et taimemüüjaid on viimaste aastatega juurde tulnud, tänavu on neid eelmise aastaga võrreldes veerand rohkem. «Varasemaga võrreldes on palju rohkem ka kõikvõimaliku käsitöö müüjaid,» lisas ta.

 VIIMASED KOMMENTAARID
anu
igasugu kapsaid ja  jörjeneid oli tänavu  oluliselt enam kui  kaltsukaubandust,  pluss muidugi  käsitöövä…

Maret
Jutt või asi..  jalatsite ja hilpude  müüjaid polnud minu  meelest küll sugugi  vähem kui eelmistel  a…

Rõivaäri hakkab taanduma

Sepp tunnistas, et sedavõrd kiiret taimemüügi osa suurenemist ei osanud korraldajad ette näha. «See on meile igati meeldiv üllatus,» märkis ta.

Odavate rõivaste müüjaid oli eile hommikul laadal kõigest kolmandik möödunud aastal käinutest. «Eks neid homseks (tänaseks – toim) tule kindlasti juurde, kuid on selge, et rõivaäri annab igal aastal taimedele pinda ära,» lausus Sepp.

Sepal oli heameel veel sellegi üle, et Türi lillelaat on kujunemas rahvusvaheliseks, kuhu näiteks soomlased tulevad lausa busside kaupa.

Kui palju täpselt põhjanaabreid laadale on saabunud, ei osanud Sepp öelda, kuid tema arvutusi mööda on neid sadakond.

Sepp ostis laadalt punase sõstra istikuid ja ilutaimi. «Eks siit leia ka üllatusi, mistõttu kõike oste ei oska ette öeldagi,» sõnas ta.

Üle 15 aasta Türi lillelaadal elulõngu müünud Erika Mahhova ütles eile lõunaajal, et esimestel tundidel on äri hästi läinud. Mahhova pakub laadalistele 50 elulõngasorti.

Kui eelmistel aastatel on lilletaimede ostjad olnud eestlased, siis eile hommikul andsid tooni ka soomlased.

Mahhova teadis öelda, et Soomes maksab elulõng 12, kuid Eestis neli või viis eurot.

Türi laat käib teistest üle

Mahhova käib ka teistel laatadel taimi müümas, kuid Türi lillelaadale pole tema meelest vastast. «Türi on vaieldamatu liider, teise koha pärast võistlevad Jäneda ja Luige laat,» sõnas ta.

Kuigi kolmel laadapäeval on müüjatel käed–jalad hommikust õhtuni sagimist täis, tunnistas Mahhova, et tegelik töö käib ikka kodus istikuid kasvatades. «Siin on lõbusam osa tööst, saab inimestega suhelda,» sõnas ta.

Lillemüüja Urho Juhansol oli eile lõunaajal vaid mõni üksik hetk aega hinge tõmmata, sest kliendid nõudsid 35 krooni maksvaid punaseid daaliaid.

Juhanso ütles, et tema on laadal esimest korda, kuid isa on Türil juba tuntud tegija. «Isa neid taimi ka kasvatab ja homme (täna – toim) on kohal, mina olen rohkem asendaja,» lisas ta.