Ühendus Ruhnuga taastub

15.11.2006 00:01Silvi Kanošina, reporter

Kommenteeri
| Loe kommentaare

UUS! Täna kell 15.30 maandub esimest korda Pärnu lennuväljale Pärnu–Ruhnu–Kuressaare lennuliini teeninduskonkursi võitnud Saksa firma Luftverkehr Friesland Brunzema und Partner KG kaheksa reisijakohaga lennuk Britten-Norman. Tagasi stardib lennuk homme kell 10.

Lennuk jääb ainsaks sidepidajaks mandri ja saare vahel üheksal kuul aastas. Lennugraafik on Saare maavalitsuse täpsustada, kuid kindel on, et lennuk teeb nädalas kaks reisi marsruudil Pärnu–Ruhnu–Kuressaare–Ruhnu–Pärnu ja kolm reisi marsruudil Pärnu–Ruhnu–Pärnu. Riik toetab lende kuni 3,5 miljoni krooniga aastas.

Ühe otsa pilet täiskasvanule maksab 200 krooni, õpilasele/üliõpilasele 100 krooni ja lapsele vanuses 2–12 aastat 50 krooni. Saareasukaile on pilet soodushindades.

Eelmisel hooajal viimased lennud teinud Air Livonia An-28, mis mahutas 18 reisijat, võeti rajalt maha, sest seda hooldati Venemaal ja see polnud Euroopa Liidule vastuvõetav.

Oktoobriga lõpetas kurseerimise Kuressaare ja Ruhnu vahel AS Saaremaa Laevakompanii reisi- ja kaubalaev Aegna, mis kahel päeval nädalas maist septembrini tuuris Pärnu ja Ruhnu vahet.