Üks elu, üks tee – kulutame seda hästi!

Millele Sina oma elu kulutad?

Jane Palm
eestlane piiri taga
14.06.08 19:48
Loe kommentaare(3)
Eesti keel on üks huvitav nähtus, mida analüüsida ja mille sõnade taust on rikas.

Viimasel reisil Portugali surfipiirkonda Peniche’i nägin kirjutatud ühele treilerile: „You have one life, spend it on surfing“*.

Igaüks meist kulutab raha ja elu ja pükse, mida kannab. Kulutada, kuni nad on liiga kulunud, et samamoodi edasi olla.
Lihtne on elada päevast päeva mõtlemata, mida täpselt tegemas ollakse. Hommikul ärgata ja teha sedasama kohvi, minna ja tulla sealtsamast kust eile, vaadata sama seriaali ja rääkida sama juttu, mida varem nii paljud õhtud järjest tehtud on. 

Kui korraks distantseerida end neist väga olulistest igapäevamuredest ja mõelda, mida tegid täna ja kui palju hetki neist olid tõeliselt olulised Su arengus, millised tegid neist Sind õnnelikuks, millised olid lihtsalt tüütud kohustused, mis tuleb ära teha. Kokkuvõttes – millele kulutasid oma tänase päeva. Kui pühendumuseta hetki päevas on liiga palju, on paras aeg midagi muuta – julgelt ja tagasi vaatamata. Ilma kireta tehtud asjadele kipub jääma halb maitse juurde.
Tuntud suurmeister kinolinalt Jack Nicholson filmis „The Bucket List“ tõi välja ühe hea näite, millele mõelda, kui ei tea, mis parasjagu oluline on – kui oled taevaväravates, siis küsitakse kaks lihtsat küsimust: kas oled kunagi oma elus olnud siiralt õnnelik ja kas oled oma olemasoluga kedagi õnnelikuks teinud. Kui rongijaamas on teada, et järgmine vagun tuleb 10 minuti pärast, siis elus sageli uut ei tule. Kogu tähelepanu ja enda olemasolu tuleb panna sellesse ühte hetke, olla kohal siin ja praegu ning sellest ka heameelt tunda. ´

Üks elu, üks tee – kulutame seda hästi.