Uuest nädalast tiitritega…

Uuest hooajast tiitritega
KultuurSügisest on Jõhvi kontserdimaja käsutuses tiitrimasin ja nädalalõpukontserdid algavad publiku soovidele vastu tulles kell 17.

“Tiitrimasina soetamist toetas Saksa suursaatkond,” ütleb kontserdimaja direktor Piia Tamm, “milleks see kasulik on? Näiteks kui novembri alguses tuleb meile esinema Liteinõi teater Peterburist, saame lisada ka eestikeelse teksti, mis ilmub tiitritablool lava kohal lae all. Ja kui Endla teater esitab “Kauka jumalat”, saame selle panna vene keelde. Ja oopereid, mis on muidu itaaliakeelsed, saame samuti tiitrimasina abil maakeelde tõlkida.”

Uuest hooajast kõneldes rõhutab Piia Tamm, et lisaks toredatele Eesti Kontserdi kontsertidele on põhjust oodata taas PÖFFi (Pimedate Ööde filmifestivali) filme ning “Jazzkaare” ja “Rainbowjazzi” kontserte.

“Mullu esines meie majas “Rainbowjazzi” raames Lera Gehneri bänd, aga sel sügisel tuleb sama festivali raames meile külla Freddy Cole. Tema esinemisega tähistame ühtlasi tagasihoidlikult ka ühe aasta möödumist kontserdimaja algusest,” ütleb Piia Tamm.

Ühe muudatusena palub direktor Tamm tähele panna, et sellest sügisest algavad ka laupäevased kontserdid kell 17. “See on vastutulek inimestele, kes kurtsid, et ei jõua mugavalt koju, kui kontserdid algavad alles kell 19,” ütleb Tamm.

PR
Teisipäev, 19.9.2006