Varblane terroriseeris 4 aastat Paide Maksimarketit

Sakala
Varblane terroriseeris neli aastat Paide Maksimarketit (13)
28.07.2007 12:22
Loe kommentaare (13)
Denes Kattago
www.sloleht.ee

Neli aastat tagasi sai Paide Maksimarket endale kodulinnu – ühel märtsipäeval kauplusse lennanud varblase, kuid kuna linnud ei tohi poes viibida ja nad rikuvad kaupa, siis olid kaupmehed varblasega püsti hädas.

Poevarblasele meeldis nokkida puruks Vahva Sõduri õlle pudelite ja 200-krooniste Bacardi rummi pudelite silte, mille tõttu kandis pood vähemalt kümne rikutud pudelisildi tõttu kopsakat kahju.

Sulelisele meeldisid ka läikivad jogurti- ja pudingitopsid, ta toksis katki ka linnutoidu kilekotid ning poetas seedimisjäägid kuhu tahtis.

Lind keksis julgelt nende ümber ja nõudis täiest kõrist säutsudes tähelepanu, tundes end kollektiivi täieõigusliku liikmena – kinni püüda ta end aga ei lasknud, mürgitatud toitu ka ei söönud.

Lõpuks oli poe juhataja sunnitud kaks kohale kutsuma kahjuritõrjefirma töötaja, kes pidi kavala linnu eluküünla püssilasuga kustutama.

Juba esimese lasu peale puges kaval lind peitu ja Maksimarket pidi spetsialisti kohalekutsumise eest kirjutama kuludesse ligi 1000 krooni.

Tänavu jaanuaris õnnestus näljase linnatuvi mõõtu varblane ajada väiksesse laoruumi ja seal kinni püüda.