VE: Eesti Rahva Muuseum – 100

Eesti Rahva Muuseum esitleb uut postmarki ja marginäitust

Tartu Postimees, 14.04.2009 09:21

  ERMi juubelimarke trükitakse kokku 100 000.  
 

ERMi juubelimarke trükitakse kokku 100 000. Foto: Eesti Post
 

Täna kell 10 esitlevad riiklik postiettevõte Eesti Post ning Eesti Rahva Muuseum postmarki, mis on pühendatud muuseumi 100. aastapäevale. Samal ajal avab ERMi postimuuseumis uus näitus «Rahvarõivad posti teel – margil ja postkaardil».

Postimuuseumis (Rüütli 15, Tartu) aset leidval esitlusel võtavad sõna Eesti Posti juhatuse esimees Ahti Kallaste, margi kujunduse autor Vladimir Taiger ja Eesti Rahva Muuseumi direktor Krista  Aru, vahendas ERMi pressiteade.

Samal ajal avatakse näitus «Rahvarõivad posti teel – margil ja postkaardil» (koostaja Helve Schasmin). Näha saab kunstnik Mari Kaarma poolt ERMi kogude
põhjal valminud kavandeid, nende põhjal trükitud marke, esimese päeva ümbrikke ja maksimumkaarte. 1999. aastal, mil markidel anti välja setu rahvarõivad, tähistati sellega 90 aasta möödumist ERMi asutamisest.

Müügipunktist saab osta marki ja esimese päeva ümbrikku, kasutusel on esimese päeva tempel (teine tempel on samal ajal kasutusel Tallinna postkontoris Narva mnt 1).

Markidel näeme ka teiste Euroopa rahvaste rahvarõivaid. Soome, rootsi, norra ja bretooni rahvarõivad postkaartidel on välja pannud ERMi Postimuuseumi Sõprade Seltsi liige Helbe Liin.  

Postmark Eesti Rahva Muuseum nominaalväärtusega 5.50 on trükitud trükikojas Vaba Maa, margi tiraaþ on 100 000. Postmargi kujundas kunstnik Vladimir Taiger.

Üritusel astuvad veel regilauluga rahva ette Helen Kõmmus ja Ülle Paltser.

Toimetas Risto Mets