VE: Kavkaz-Tsentr – tðetðeenide veebileht

(21:48 28.04.2003)

Venemaa ootab Eestilt Kavkaz-Tsentri sulgemist

Uudise pilt

MOSKVA, 28. aprill (BNS) – Venemaa välisministeerium ootab Eesti võimudelt AS Starman Internet serveris asuva Tšetšeeni iseseisvuslaste internetilehekülje Kavkaz-Tsentr sulgemist.

“Me pöördusime Eesti võimude poole küsimusega, kas tšetšeeni terroristide internetilehekülje lubamine Eesti serverisse sobib kokku soovidega arendada Venemaaga häid suhteid,” ütles Venemaa välisministeeriumi esindaja esmaspäeval Interfaxile.

“Loodame, et Eesti võimud, kes on avaldanud valmisolekut võitluseks rahvusvahelise terrorismiga, võtavad tarvitusele meetmed Venemaa suhtes vaenuliku internetilehekülje sulgemiseks oma territooriumil,” sõnas välisministeeriumi esindaja.

Tema sõnul “said Leedu võimud aru, et Kavkaz-Tsentri asumine Leedu serveris ei mõju hästi riigi rahvusvahelisele autoriteedile ning Vene-Leedu suhetele”.

Varem Leedu serveris asunud Tšetšeeni iseseisvuslaste internetilehekülg Kavkaz-Tsentr kolis aprilli keskel Eesti serverisse, mida teenindab AS Starman Internet.

AS-i Starman turundusjuht Henri Treude ütles eelmisel kolmapäeval BNSile, et internetilehekülje www.kavkazcenter.com  IP-aadress asub tõepoolest Starmani serveris, mida firma rendib edasi.

“Internetilehekülje IP-aadress viitab ühele meie kliendi arvutile. Meie klient pakub teenust edasi ning Starman ei saa seda kuidagi piirata. Meie rendime vaid serveriruumi ja IP-aadressi,” sõnas Treude.

Allikas
……………..

(11:11 30.04.2003)

Serveriruumi rentiv firma sulges Kavkaz-Tsentri saidi

Uudise pilt

TALLINN, 30. aprill (BNS) – Starmanilt serveriruumi rentinud ettevõte sulges tšetšeenide internetilehekülje Kavkaz-Tsentr.

“Tänaseks on lehekülg suletud, rohkem ei oska ma selle kohta midagi öelda,” ütles BNSile Starmani turundusjuht Henri Treude.

Ta ei soovinud öelda, kas serveriruumi rentnud ettevõte oli Eesti või välismaist päritolu. “Meie oma klientide andmeid ei avalikusta,” sõnas Treude.

Varem Leedu serveris asunud Kavkaz-Tsentr rentis Starmanilt serveriuumi alates aprilli keskpaigast.

Varem asus Kavkaz-Tsentr Leedu serveris, mida teenindas Microlink Data.

Venemaa välisministeerium tegi esmaspäeval avalduse, teatades, et ootab Eesti võimudelt Kavkaz-Tsentri sulgemist.

“Me pöördusime Eesti võimude poole küsimusega, kas tšetšeeni terroristide internetilehekülje lubamine Eesti serverisse sobib kokku soovidega arendada Venemaaga häid suhteid,” ütles Venemaa välisministeeriumi esindaja esmaspäeval Interfaxile.

Peaminister Juhan Parts ütles teisipäeval, et valitsus ei kavatse sekkuda Kavkaz-Tsentri tegevusse.

Allikas

(16:12 04.05.2003)

Kavkaz-Tsentri peatoimetaja: kaitsepolitsei käitus meiega kriminaalselt (6)

Uudise pilt

TALLINN, 4. mai (EPLO) – Tšetšeenivõitlejate internetilehe Kavkaz-Tsentr peatoimetaja Jusuf Ibrahimi kinnitusel oli tegemist kaitsepolitseiga, kes saidi serveri Eestis sulgesid ning tema sõnul tehti seda kriminaalsete meetoditega.

Ibrahim ütles intervjuus Minut.ee-le, et tegemist on neile teada faktiga, et serveri sulgesid ja viisid minema kaitsepolitseinikud. „Nad tegid seda kriminaalsete meetoditega ning varjavad nüüd seda asjaolu. Lisaks teatasid nad, et kavatsevad ka edaspidi kasutada selliseid meetodeid,” ütles Ibrahim.

Ibrahim tunnistas ka, et neile rentis serveriruumi firma Starline, kes omakorda ruumi Eesti suurimalt kaabelnetiühenduste firmalt Starman rentis. Mees ütles Minutile, et Starline’i juhataja oli kolme päeva jooksul kapo peakorteris ning pidas mitmetunniseid jutuajamisi politseiametnikega.

Kavkaz-Tsentr teatas neljapäeval, et kapo sulges nende serveri Eestis ja viis selle kaasa, esitamata mingeid oma tegevust õigustavaid dokumente. Kavkaz-Tsentr teatas, et 28. aprillil kella 12 paiku ilmusid serverit rentinud firmasse kaitsepolitseinikud, kel polnud mingeid juriidilisi dokumente – kohtuotsust, politsei või prokuratuuri määrust – ning sulgesid jõudu kasutades Kavkaz-Tsentri serveri ning viisid selle endaga kaasa.

</SCRIPT>Tsentri väitel oli tegemist bandiitliku aktsiooniga, mis toimus peaminister Juhan Partsi ja riigikogu esimehe Ene Ergma korraldusel.

Kapo komissar Henno Kuurmann lükkas need väited ümber. “Midagi sellist ei ole toimunud ja me ei ole ühtki serverit kinni pannud,” ütles ta BNSile.

Peaminister Parts kinnitas teisipäeval, et valitsus ei sekku lehekülje tegevusse, sest see ei asu valitsuse serveris. Partsi sõnul on Eesti vastavad ametkonnad piisavalt pädevad, et vajaduse korral seaduserikkumise vastu võidelda. “Kui internetilehekülg rikub seadusi, siis tegutsevad Eesti ametkonnad vastavalt seadustele,” ütles ta.

Venemaa välisministeerium tegi esmaspäeval avalduse, milles teatas, et ootab Eesti võimudelt Kavkaz-Tsentr sulgemist. “Me pöördusime Eesti võimude poole küsimusega, kas tšetšeeni terroristide internetilehekülje lubamine Eesti serverisse sobib kokku soovidega arendada Venemaaga häid suhteid,” ütles Venemaa välisministeeriumi esindaja esmaspäeval Interfaxile.

Allikas

 

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.