VE: Košelev, Vjatšeslav – mailer

AjaPeegel: Košelev jõudis Eesti passi ära oodata (4)

14. detsember 2009 08:00
Paberleht | Trüki | Saada sõbrale
toimetaja piltAutor: Lembit Peegel, fotograaf

FOTO: Lembit Peegel
Kaheksakordne Eesti kergejõustikumeister, põline siberlane Vjatšeslav Košelev ei vahetanud sünnimaa kodakondsust halli passi vastu.

Venemaa kodanikuna võitis ta kümneid võistlusi nii Eestis kui ka välismaal. Läbis treeningul tuhandeid kilomeetreid, enne kui talle anti eriliste teenete eest sinine pass.

Svetlana Koort Soome lahe kaldalt ja Košelev tutvusid 1985. aastal Moskvas võisteldes. Kolme aasta pärast nad abiellusid, elupaigaks sai Sillamäe.

1991. aastal võitis värske eestimaalane Eesti meistrivõistlustel viis jooksudistantsi. 5000 m jooksu võiduaeg 14.14,58 jäi 18 aastaks Eesti meistritele kättesaamatuks. Tänavu jooksis Taivo Püi 14.11,9. Pere tahtis toitmist ja tehnikumi lõpetanud noormees läks tööle Estonia kaevandusse.

1999. aastal taasalustas Košelev jooksutreeninguid Jevgeni Terentjevi juhendamisel. 2008. aasta suvel kaitses ta Euroopa karikavõistlustel 3000 m takistusjooksus esmakordselt sinimustvalge lipu au. Tema poeg Deniss Košelev, kes õpib Tartu ülikoolis kehakultuuri, jookseb samuti. Fotol on Vjatšeslav Košelev (vasakul) koos treener Uno Källega.

Fotost:
Aeg: suvi 1991
Koht: Tallinn, Kadrioru staadion