VE: Tallinna kõrgemad


Linnavalitsus annab heakskiidu 30-korruselisele majale

Postimees, 12.11.2008 10:05
Urmas Seaver, vanemtoimetaja
 

Arhitektuuri R-Konsult visioon Maakri kõrghoonete kvartalist. Kollasena on pildil planeeritav 30-korruseline kõrghoone krundil Maakri 19/21, tema kõrval 10-korruseline rajatav äri- ja parkimismaja. Pildil olevatest hoonetest on rajamata ka beežina kujutatud 24-korruseline kõrghoone  Maakri 28 ja 30 krundil. 

Arhitektuuri R-Konsult visioon Maakri kõrghoonete kvartalist. Kollasena on pildil planeeritav 30-korruseline kõrghoone krundil Maakri 19/21, tema kõrval 10-korruseline rajatav äri- ja parkimismaja. Pildil olevatest hoonetest on rajamata ka beežina kujutatud 24-korruseline kõrghoone Maakri 28 ja 30 krundil. Foto: R-Konsult 

Tallinna linnavalitsus kavatseb tänasel istungil heaks kiita ning volikokku saata 30-korruselise ning 110 meetri kõrguse ärihoone rajamise Maakri tänava ja Rävala puiestee nurgale.

Uus ning üheks Tallinna kõrgeimaks majaks saav hoone kerkiks praegu Maakri tänava alguses maa-aluse parkla sissesõidu taga asuva kivimaja asemele, kusjuures kivimaja fassaad jäetakse alles. Kõrghoone põhiosa on kavandatud kvartali sees olevate väheväärtuslike hoonete asemele, seisab planeeringu materjalides.

Sama planeeringuga on ette nähtud ka kuni 10-korruseline äri- ja parkimishoone ehitamine, mis valmib Rävala puiestee ja Tornimäe tänava nurgale.

Samas näeb planeering ette, et enamik kvartali ajaloolisest hoonekompleksist jääb alles ja see tehakse korda. Rekonstrueeritavate hoonete fassaadid korrastatakse ja need värvitakse heledates toonides.

Uued majad on planeeritud ehitada monoliitbetoonist, fassaadide kujundamiseks on määratud nõue kasutada rohkesti klaaspindu. Hoonete lõunapoolsele küljele on kavandatud terrassid, kuhu oleks suvel võimalik paigutada terrassihaljastust.

Uute hoonete alla on kavandatud kuni 2-korruselised maa-alused parklad. Tänavatasapinnas olevad ruumid on planeeritud ärideks (kauplused, kohvikud, baarid, galeriid jms).

Detailplaneeringus on ette nähtud muuta ühesuunaline Maakri tänav rahustatud liiklusega jalakäijate tänavaks, mille kaudu tagatakse teenindava transpordi juurdepääs neile kruntidele, millele puudub muu juurdepääsu võimalus. Kahesuunalise liiklusega on Kuke tänav, Tornimäe tänav on Rävala puiesteest kuni Postimehe majani kahesuunaline.

Linnavalitsus saatis planeeringu avalikustamisele juba poolteist aastat tagasi, kuid kuna selle tõttu kerkisid üles vaidlused, jõudis see alles nüüd tagasi linnavalitsusse ja peab kehtestamiseks saama ka volikogu heakskiidu.

Maakri tänava ja Rävala puiestee pikenduse ristmiku juures asuva Maakri 19/21 krundi omanikuks on AS Logoner ning seal olevad majad on peamiselt valminud aastatel 1909-1916, mil piirkonnas voolanud Härjapea jõe kaldal paiknes nahatööstus.

Firma varasemate plaanide kohaselt võiks uude kõrghoonesse tulla kontoripinnad või hotell. Tallinna kõrgeimaks majaks on hiljuti Maakri kvartalisse valminud Tornimäe kaksiktorn, millel samuti 30 korrust ja kõrgust 117 meetrit.

Tallinna kõrgeimad ehitised:
Tallinna teletorn – 318 m
Oleviste kirik – 123,7 m
Tornimäe kaksiktorn – 117 m
Niguliste kirik – 105 m
Radisson SASi hotell – 105 m
Ühispanga peahoone – 95 m
Olümpia hotell – 84 m
Ärihoone City Plaza – 78 m
Viru hotell – 74 m
Elamu Maakri Maja – 71 m