VE: Tartu aukodanikud

Tartu ei kipu Mart Nikluse ja Enn Tarto teeneid tunnustama

 Arvo Uustalu
31.01.2009

Vabadusvõitlejad Mart Niklus ja Enn Tarto esitati tänavu Tartu aukodaniku kandidaadiks juba kümnendat korda, aga tiitlist jäävad nad tõenäoliselt ka seekord ilma.

Tartu linnavalitsus tegi neljapäeval volikogule ettepaneku nimetada linna aukodanikeks sporditeadlane Martin Kutman, ülikooli endine rektor Jüri Kärner ja president Arnold Rüütel.

Inimõiguslaste ja repressiooniohvrite mälestuskeskuse Hereditas esitatud aukodaniku kandidaadid Niklus ja Tarto on austavast tiitlist ilmselt taas ilma jäetud.

“Ime võib ju juhtuda, aga paistab, et asi on tänavu otsustatud. Mul on Mardi ja Ennu ees häbi, sest nendeta poleks me saanud Balti ketis seista ja end vabaks laulda,” tõdeb Rein Vanja Hereditasest.

Mart Niklusel aga on veel naerutujugi. “Mulle tundub, et Tartus on vist kõik koorijuhid ja sportlased aukodanikuks saanud. Eks seekord siis esimene suurem juubel – kümme aastat kandidaadiks,” teeb ta iroonilise kõrvalepõike.

Tartu volikogus IRLi ridades istuv Enn Tarto tõdeb samuti, et rong on läinud.

“Koalitsioon hääletab nagunii linnavalitsuse kandidaatide poolt. Kui tuleval aastal mind taas Tartu aukodaniku kandidaadiks üles seatakse, siis võtan tõenäoliselt oma kandidatuuri maha. Asi hakkab juba tsirkust meenutama,” nendib Tarto.