VE. välimääraja 2008

Kuidas ära tunda gigatibi, füürer-naist, meesmissi ja stripivanaema?

 Õhtuleht
31.12.2008

(Õhtuleht)

Kapotisangar

Kuidas ära tunda: Täis püha viha ja jonni – enne hukk kui alistumine! Elu või heinad! Kui vaenlane ei lahku, saba jalge vahel, on valmis viskuma barrikaadidele või sõitva auto kapotile. Kui vaenlane juhtub aga kargama tema enda kapotile, vajutab kapotisangar raevukalt pedaali.
Kust leida: Barrikaadidelt. Kapotilt.
Hüüdlause: “Ühe käega hoidsin kapotist kinni, teise käega helistasin politseisse!” (Postimees, 27.11.2008)

Tõekuulutaja

Kuidas ära tunda: Kuulutab halastamatut alasti tõde, hoolimata pere, kolleegide ja sõprade tunnetest. Ei hooli isegi sellest, kui ise lolliks jääb – tõde kuulub rahvale! Ja muidugi tore, kui selle eest ka raha makstakse.
Kust leida: Telemängust “Tõehetk”. Kõmuajakirjanduse veergudelt.
Hüüdlause: “Tean täpselt, millisel ööl me lapse eostasime. Olime siis kaitsevahenditeta vahekorras.” (Kroonika, 25.11.2008)

Meesmiss

Kuidas ära tunda: Sätib hommikuti tund aega tukka. Kui temalt une pealt küsida, mis on tema lemmikharjutus jõusaalis, kargab tekki kõrvale paisates püsti, võtab valveseisangu ja röögatab: “Kõhulihased! Biitseps!” Särk on tal eest nabani lahti nööbitud, et kõhulihased välja paistaksid.
Kust leida: Meeste iludusvõistlustelt nagu “Manhunt Estonia”, “Pärnu suvemees” ja teised taolised.
Hüüdlause: “Lihtsalt feimi saan juurde ja… Endal on ka hea tunne!” (Õhtuleht, 21.11.2008)

Stripivanaema

Kuidas ära tunda: Keset tänavat ei tunnegi, seal on ta tavaline pensionär. Stripivanaemaks muutub tavaline vanaema koduseinte vahel, kui külla on saabunud klient – läheb teise tuppa, värvib silmalaud süsimustaks ning tõmbab selga punase ujumistrikoo. Mõnikord läheb erootilist tantsu vehkides nii hoogu, et virutab kliendil hambad suust.
Kust leida: Depressiivsest Eesti väikelinnast. Portaalist Rate, kus tal on kundede püüdmiseks konto.
Hüüdlause: “See hammas võis tal välja lennata ükspuha kus! Aga miks see teid üldse huvitab? Probleem oleks siis, kui minul jalg alt ära kukuks.” (Õhtuleht, 10.12.2008)

Tahumatu maaromantik

Kuidas ära tunda: Otsib naist, nagu tema saatusekaaslased eelmise aasta menuseriaalis. Aga ei leia, sest on naistega – nagu paljugagi siin elus – liiga sirgjooneline. Üritab romantiline olla, aga ei kuku hästi välja. Küll aga teab täpselt, millal lehm indleb.
Kust leida: Maalt. Kosjasaateist nagu “Üksikvanem otsib kaaslast”.
Hüüdlause: “Kunagi tuleb pauk ära panna – kaua ma venitan seda kummi!” (Õhtuleht, 12.11.2008)

Füürer-naine

Kuidas ära tunda: Meesteseltskonnas kukub kõva häälega kamandama. Tema juuresolekul teevad mehed justkui kiuste kõike valesti, olgu tegu telgivaia maasselöömise, vorsti-grillimise või abieluettepanekuga.
Kust leida: Meesteseltskonnast. Kosjasaateist nagu “Üksikvanem otsib kaaslast”.
Hüüdlause: “Otsin karmi käega meest!” (Kroonika, 04.11.2008)

Glamuurigei

Kuidas ära tunda: Moekalt ja maitsekalt riides, sätitud soengu ja hooldatud näonahaga homoseksuaalne meesisik (võib kasutada meiki). NB! Mitte ajada segamini metromehega.
Kust leida: Moeüritustelt. Homoklubist Angel. Doktor Peeter Mardna väitel koolides ja huvialaringides labiilseid noori homoringkonda värbamas.
Hüüdlause: “Riideid kantakse moe pärast, aga inimeste orientatsioon ei ole trendiasi.” (Õhtuleht, 12.12.2008)

Gigatibi

Kuidas ära tunda: Sire figuur, Vene kaunitaride kiharaist tehtud juuksepikendused, firmariided. Ei luba ennast tibiks nimetada. Peab end ülimaks arvamusliidriks ning võtab ühtviisi enesekindlalt sõna nii kinnisvara-, majandus- kui ka meesteteemadel. Alla 6000 krooni kodunt välja ei tule.

Tantsu-filmistaar-juuksur

Kuidas ära tunda: Hüperaktiivne rüblik, kes ei saa sabast ei iseendal ega oma sõnadel. Nagu kirik keset küla – alati tähelepanu keskpunktis. Mõnikord juhtub suures jutustamishoos ropendama, aga pärast on tal piinlik ja siis muretseb ta oma imago pärast – äkki teised arvavadki, et ta on jalaga-tagumikku-rusikaga-näkku-tüüp. Et teda ikka ilus vaadata oleks, hoolitseb enda eest – trendirõivad ja -soengud on osa paketist.
Kust leida: Kõikvõimalikelt pidudelt. Saatest “Tantsud tähtedega”. Popist linateosest. Juuksurisalongist.
Hüüdlause: “Ma ei tantsi lõhkise p****ga Eestimaa ees!”(Õhtuleht, 28.10.2008)

Galantne musklimees

Kuidas ära tunda: Lihased pungitavad särgivarrukaid ja -rinda. Tantsida oskab sama hästi kui jõusaalis rassida. Heasüdamlik ja jutukas. Tema ümber tiirleb alati trobikond kauneid naisi.
Kust leida: Jõusaalist. Saatest “Tantsud tähtedega”. Ilusa Helena käekõrvalt.
Hüüdlause: “Rumba ongi armastuse tants ja kehavõlud tuleb mängu panna, heheh! Ega ma ennast väga kindlalt ei tundnud, kogu aeg oli tunne, et tahaks eest nööbid kinni panna…” (Õhtuleht, 21.10.2008)

Staarmeikar

Kuidas ära tunda: Omal alal tubli tegija, aga mitte ülearu kuulus. Staariseisusse tõstab teda pigem ringkond, kelle lähedusse ta kõige meelsamini hoiab – prominendid, eriti suurt huvi pakuvad talle kuulsad mehed. Vahetab mehi nagu sokke. Jääb titeootele ja sünnitab salaja lapse.
Kust leida: Glamuuripidudelt. Tuntud muusikute käevangust.
Hüüdlause: “No shit! Iga päev saab keegi emaks!” (Õhtuleht, 18.04.2008)

Staarpaparatso

Kuidas ära tunda: Innukas tegelane, kel fotoaparaat alati paelaga kaelas. Varitseb visalt juhust, luurab kuulsusi isegi ülekäiguraja ääres. Särab siirast õnnest, kui saab Paris Hiltoni peigmehelt tsitaadi: “Fuck you!”
Kust leida: Kõikjalt, kus liigub tuntud nägusid. Paris Hiltoni hotelliakna alt.
Hüüdlause: “Vau, olen viimaks ometi rääkinud tõelise staariga seksist! Või siis vähemalt tema kallimaga…” (Õhtuleht, 04.04.2008)

Laulumamsel

Kuidas ära tunda: Tädilik, pisut trullakas, muhe ja soe, kelmika naeratusega. Üritab – ilmselt pehme südame tõttu – sageli teha asju, mida ta hästi ei oska. Nagu poliitika ja laulmine. Tagajärjed: suhkrutrahv, finaali ukse taha jäämine, kahtlustus altkäemaksuafääris.
Kust leida: Riigikogust. Saatest “Laulud tähtedega”. Söögikohtadest, kus pakutakse eesti toitu, iseäranis armastab räimeroogi.
Hüüdlause: “Tegelikult sain ma alles viimases kahes saates normaalselt laulda, sest enne ma ennast lavalt ei kuulnud. Ma isegi ei teadnud, et peaksin ennast paremini kuulma.” (Naised, 05.12.2008)

Esistrippar

Kuidas ära tunda: Tema nullrasvaprotsendiga keha läigib õlist ja õhetab pruunistuskreemist. Juuksed on värskelt triibutatud. Tänu implantaatidele kasvaks tal otsekui sarved ka põsesarnadel ja lõua otsas. Hallist stripparitemassist eristub, et satub eriskummalistesse sekeldustesse – tallub surnu maistel jäänustel, varastab kliendilt lemmikroti, ohverdab näljasele kassile oma lemmikmao.
Kust leida: Jõusaalist. Daamide korteritest.
Hüüdlause: “Äkki käis pauk. Mõtlesin, et supipott või midagi kukkus… Tuli välja, et abikaasa tuhk oli seal (urni) sees.” (Õhtuleht, 05.05.2008)

Nõiatar

Kuidas ära tunda: Rohkem kui tegudega külvab ta salapära välimusega – ronkmustade juustega, saadab altkulmu läbitungivaid pahaendelisi pilke. Tugev inimeste läbinägemises ja asjade tajumises. Publikus äratab hämmingusegust õõva, ülejäänud nõidades kadedust. Ei usalda kedagi, ei lase uudishimulikke ligi. Keskajal oleks tuleriidal nõia pähe põletatud, kuid 21. sajandil saab ta rahus täiesti tavalist pereelu elada.
Kust leida: Supermarketist. Beebivankriga pargis jalutamast. Telesaatest “Selgeltnägijate tuleproov”.
Hüüdlause: “Ma olen lihtsalt andekas naine.” (Naised, 14.11.2008)

Eurokloun

Kuidas ära tunda: Räägib kõigile, et Eurovisioni lauluvõistlus on liiga nõme, et seda tõsiselt võtta. Suhtub võistlusse küll üleolevalt, kuid võimalus end miljonite Euroopa televaatajate ees tolaks teha tundub talle kummalisel kombel ahvatlev. Arvab, et kõik naeravad tema naljade peale. Muidu tavaline keskealine ja veidi rasvunud eesti mees.
Kust leida: Eurovisioni lauluvõistluselt.
Hüüdlause: “Mis? Millega meil oma mainet maha tõmmata on?” (Postimees, 21.05.2008)

Lisa aastavahetuse Õhtulehes!