Vesti Dnja lõpetab

Ajaleht Vesti Dnja lõpetab ilmumise

UUENDATUD 12:37

www.err.ee, 20.04.2009 11:49

Jüri Vilmsi sihtasutuse juhatuse liikme Elmar Sepa sõnul otsustati täna peatada ajalehe Vesti Dnja väljaandmine, kuid palkade väljamaksmise osas ei ole endiselt veel selgust.

“Peatamise otsus on tehtud soovist mitte suurendada sihtasutuse võlakoormust nii riigi kui töötajate ees,” ütles Elmar Sepp pressiteates.

“Juhatus ei usu meedia reklaamituru kiiret kasvu ega ka majanduskriisi leevendumist Eesti Vabariigis. Soovime meie koostööpartneritelt ja kolleegidelt mõistmist ja leebet suhtumist meie otsusesse,” lisas ta.

Palkade väljamaksmisest rääkides ütles Sepp ERR-i uudisteportaalile, et seda protsessi hetkel menetletakse ning rohkem ta seda kommenteerida ei soovinud.

Sepa sõnul on viimased pool aastat Jüri Vilmsi sihtasutusele olnud erakordselt raske aeg.

“Oleme olnud pidevate poliitiliste ja ajakirjanduslike rünnakute objektiks, samuti on viimasel kuul algatatud kriminaaluurimine sihtasutuse tegevuse suhtes, mis on raskendanud igapäevase normaalse töörütmi,” selgitas Sepp.

“Samuti tuleb tunnistada, et viimaste aegade sügavaim majanduskriis riigis ei ole jätnud puutumata ka ajalehte Vesti. Ajalehtede reklaamituru järsk langus on otseselt mõjutanud ka meid. Tänased reklaamitulud on palju väiksemad kui isegi pool aastat tagasi, rääkimata aegadest aasta ja enam tagasi,” rääkis ta.

Samuti Sepa eestvedamisel ilmuv Kesknädal jätkab tema kinnitusel ilmumist. Ka Kesknädalat andis varem välja Jüri Vilmsi SA, kuid pärast kapo uurimise alla sattumist ilmub leht MTÜ Vaba Ajakirjandus alt.

Inga-Gretel Linkgreim