Vettinud töövihikud kohtla-Järve Ühisgümnaasiumis….

Vettinud töövihikud aitavad vanematel raha kokku hoida
HaridusKohtla-Järve ühisgümnaasiumi õpilaste vanematel ei tule tänavu lastele töövihikute ostmiseks raha kulutada. Gümnaasiumi juhtkond on otsustanud, et juulis raamatukogus aset leidnud uputuses rikutud töövihikute eest poleks ilus raha küsida.

Uputus kahjustas töövihikuid

7. juuli öösel lõhkes ühes teise korruse klassiruumis toru ja ujutas üle esimesel korrusel olnud raamatukogu. Gümnaasiumi direktori Ülle Kumpini sõnul raamatud kannatada ei saanud, kuid selleks ajaks kooliraamatukokku toimetatud 1.-12. klassi töövihikud ligunesid põhjalikult läbi. „Töötajad kuivatasid ja triikisid neid suvel,“ kirjeldas direktor õppeasutust tabanud õnnetust.

Rikutut müüa ei tohi

Korda tehtud töövihikute väljanägemine pole enam nii hea kui enne õnnetust, kuid need on tööks täiesti kõlblikud. Tekkinud olukorda arutati gümnaasiumis ning direktori selgitust mööda otsustati, et poleks ilus müüa kannatada saanud töövihikuid, mille komplekti keskmine maksumus on 400 krooni. Seepärast saavad ühisgümnaasiumi õpilased töövihikud tänavu tasuta.

Direktori sõnul esitas gümnaasium linnavalitsusele taotluse katta tekkinud olukorra tõttu vihikute ostmisel tehtud kulutused. Kohtla-Järve aselinnapea Ljudmila Jantšenko kinnitas, et linn püüab selle umbes 100 000 krooni suuruse summa leida. Tema sõnul saab asi selgeks umbes nädala pärast, kui eelarve läbi vaadatakse. „Ehk leiab linn võimaluse see summa täies ulatuses tasuda, võib-olla aga tuleb arutusele võimalus kooli rahalisest kaasvastutusest,“ ütles ta.

Järgmisel nädalavahetusel tehakse korda ka gümnaasiumi raamatukogu ruumid, kus kannatada sai peamiselt lagi.

 Põhjarannik

TATJANA LEPPIK
Teisipäev, 5.9.2006