Viadukti ümberehitus on jooksmas ummikusse

Viadukti ümberehitus on jooksmas ummikusse
MajandusJõhvi vallavalitsus ning maanteeamet on kesklinna liiklussõlme renoveerimises täiesti eri meelt, mistõttu projekt võib joosta ummikusse.

Selles, et praegune viadukt Jõhvi kesklinnas on ohtlik ning liiklussõlm vajab ümberehitamist, ei kahtle ei riik ega omavalitsus. Küll on erimeelsused selles, kas vana viadukti asemele ehitada uus või teha hoopis raudteealune kanal.

Sel nädalal ütlesid oma seisukoha maanteeameti eksperdid, kes leidsid, et vallavõimude soovitud tunnel silla asemel ei ole piisavalt argumenteeritud ning majanduslikult oleks mõttekam ikkagi uue viadukti rajamine. Oma kirjaliku seisukoha esitab maanteeamet Jõhvi võimudele järgmisel nädalal. Maanteeameti ehitusosakonna juhataja Urmas Konsap ütles eile Põhjarannikule, et amet jätab Jõhvile siiski võimaluse otsustada tunneli kasuks, kui vald maksab kinni selle vahe, mis ületab oletatavalt 70 miljonit maksva silla ehituse maksumuse. “See on loogiline,” sõnas Konsap. Jutt käib umbes 50 miljonist kroonist, mis sellisel juhul Jõhvi kanda jääks.