Viru Folk Käsmus

Käsmu rand.jpg:

Käsmu kirik.jpg:

Käsmu meremuuseum.jpg:

(2)

Ürituse tüüp Pidu & Klubi; Kontsert; Muu
Meeleolu Hingele
Piletid müügil Piletilevi müügipunktides ning Statoili teenindusjaamades

VIRU FOLK on festival, mis annab Lahemaa kaunile rannakülale kolmeks päevaks uudse näo ning hingamise. Sisukas ning mitmekülgne programm tagab põnevaid hetki igaühele, kes neil päevil Käsmu tuleku ette võtavad ning leiavad aega seal rahulikult kõike pakutavat nautida.

Festivali pealaval Lainela puhkekülas ning metsalaval Vana-Jüri neemel kõlab kõigil kolmel päeval pärimusmuusika. Arvukatel kontsertidel astuvad Eesti folgieliidi kõrval üles ka mitmed vahvad esinejad Põhjamaadest – Soomest, Rootsist, Norrast…

Merelaval meremuuseumi tagusel rannal esinevad kaasaegsema rahvamuusika viljelejad, kabelis aga toimuvad autorilaulude kontserdid.

See-eest rahvamajas saab lisaks muusikale jälgida arvukaid filmi- ning slaidiprogramme, mis käsitlevad piirkonna ajalugu, rahvakultuuri ning loodust. Kirjanike maja hoovil avaneb võimalus osa saada luuleõhtutest.
Festivali ajal kuuluvad Käsmu tänavapilti ka mitmed välikohvikud ja jäätiseletid, samuti velotaksod, mis aitavad väsinumate jalavaeva vähendada. Saabudes kohale jalgrattal, on võimalus ratas paigutada valvatavasse rattaparklasse. Ei puudu suveniiriletidki ning muidugi on mõeldud ka laste peale, kellel on festivalil oma ala.

Tuntumaid esinejaid: Hoven Droven (Swe), Angelit (Fin), Tõnis Mägi & Riho Sibul, Lauri Saatpalu & Peeter Rebane, Liisi Koikson & Helletused, Marko Matvere & VLÜ, Johanson & Vennad, Chalice, Jääboiler, Siiri Sisask, Vägilased, Zetod, Oort, Diskreetse Mango Trio, Nikns Suns, Bonzo, Kait Tamra, Henry Laks, Suisapäisa, Ensemble 96 (Nor), Pohjannaula (Fin) ja paljud teised.