Volikogu juht tahab Peipsi äärde Valge maja koopia rajada

(14)

14.05.2008 17:36Kommenteeri | Loe kommentaare 

Kallastele kerkivad Ameerika presidendipalee koopia, uhked kasiinod nagu Monte Carlos ja luksusvillad rikastele välisinvestoritele, kui saavad teoks Kallaste volikogu esimehe Jaak Üpruse hullumeelsetena näivad tulevikuplaanid.

 
Kallaste suurte visioonidega linnapea Jaak Üprus.
Foto: Margus Ansu

Venemaal äritegevuse lõpetanud ja kolm aastat tagasi Kallastel linnatüüri juurde valitud 67-aastane Üprus kannab relva nagu Mart Viisitamm, teeb šõud nagu Heimar Lenk ja unistab grandioosselt nagu mõne suurriigi juht, teatab ETV saade «Pealtnägija».

 Samal teemal:
Kallaste linna tegelik juht Jaak Üprus – kas aferist või visionäär? (3)

Üprus rääkis oma valduseid tutvustades, et kavatseb ehitada Kallastele USAs Washingtonis asuva Valge Maja koopia. Ta väitis, et pidas läbirääkimisi hiinlastega, kes tahtsid osta 50 krunti Peipsi kallastele ning juba on kosjas käinud ka välisinvestorid Itaaliast. «Kõik need Preatoni-mehed, kes teil Tallinnas apartemente ehitavad, need on kõik meie majad üle mõõtnud, seinu koputanud ja tahtnud osta,» väitis Üprus.

Grandioosseid plaane joonistav juht jagab Kallaste rahva kaheks. Ühed kiidavad taevani, teised peavad populistiks. Üpruse kolme aastase linnavürstikarjääri seni kiidetuim saavutus on tuleviku ideede kõrval siiski pisike – ta taasavas linnasauna.

Toimetas Merje Pors, Postimees.ee