Võrus liivaskulptuuride sümpoosion ..

Henry Timusk
Võrus muutub 100 tonni liiva kunstiks (1)
18.08.2007 14:47
Loe kommentaare (1)
SLÕL Online
www.sloleht.ee
Võrus toimub linnapäevade raames esimene rahvusvaheline liivaskulptuuride sümpoosion Eestis – „Võro liivaliin 2007″, kus Tamula randa kokku kuhjatud 100 tonni liiva hakkab skulptorite käe all juba kuju võtma.
Sümpoosionil osaleb sel aastal viis kunstnikku Šotimaalt, Tšehhist, Bulgaariast, Eestist ja Leedust.

Vaatajatele avatud liivakujude ehitamine kulmineerub avamispeoga Võru linna sünnipäeval 20. augustil kell 14. Avamispäeval, kell 11 viiakse Tamula rannas läbi peredele ja lastele suunatud minisümpoosion, kus skulptorite ja huvijuhi abiga saavad nii suured kui väikesed kunstnikud liivakujude tegemisel kätt proovida, teatas Võru linnavalitsus.

Kell 15 toimub Võru linna 150 kg sünnipäevatordi söömine ning õhtu jätkub kell 21 Järvekontserdi ja tuleetendusega.

Eestis on liivaskulptuuride valmistamise üritus seni ainulaadne, kuid laias maailmas on erinevad jää, liiva ja lumeskulptuuride üritused viimastel kümnenditel võitnud suurt populaarsust. Skulptorite jaoks seisneb tundide ja päevadega mõõdetava elueaga skulptuuride võlu just mängulustis ja teadmises, et kõik loodu on tegelikult kaduv.

Nüüd on paljudes maailma kultuurilinnades pealtvaatajaid paeluvat tipptasemel showskulptuuri võimalik näha ka Võrumaa metsikul järvemaastikul Tamula rannas. Siin toimub üritus vabas stiilis. See tähendab, et ei ole ette antud kohustuslikku teemat või valdkonda – nii on osalejatel võimalus paremini oma loomingulist potentsiaali esile tuua.

Showskulptuuride park jääb vaatajatele avatuks kuni 30. augustini

Valmivate töödega saab tutvuda siin