2. aprill

* 2.04.1901 – ajalehest “Olevik”: “Suur raudteeõnnetus on Narva ligidal juhtunud. Kiirrong, mis lõuna ajal Jurjevist ära sõitis, on 7 versta Narvast eemal teelt kõrvale läinud. Vedur on enese mitu korda ümber pööranud enne kui seisma jäi ja reisijate vagunid on kõik peale viimase ümber läinud. Masinajuht ja tema abi on auru läbi ära põletatud, teistel ametnikel on ühel küljeluu, teisel seljaluu katki läinud. Reisijad on kergemaid vigastusi saanud. Põhjusena selgus hiljem, et sulanud lumest tekkinud vesi oli raudteetammi ära leotanud, roopad siis laiali vaonud ja nõnda õnnetus tulnud” (Selleaegses kirjaviisis).
* 2.04.1906 – sündis Friedrich Samuel, kes 26.aastasena valiti Järve valla volikokku ja vallavanema asetäitjaks.1938. a. kui Kohtla ja Järve vald ühinesid, sai temast Kohtla vallavanem. 1945. a. saadeti sunnitööle Balhaši ning 10 aastasest sunnitööst ja 2 aastasest asumisest istus ta ära 8 aastat. Suri 16.07.1982.a ja oma viimast und puhkab Jõhvi kalmistul. F.Samuel oli koduloohuviline ja ta on kirja pannud mälestusi, legende ja on ehitanud ka Järve küla maketi. Kahjuks ei ole säilinud, aga kes näinud on, ütlevad, et väga ilus ja tõetruu oli.
* 02.04.1960 – Jõhvis sündis kirikuõpetaja Üllar Kask, kes ERSP esindajana kuulus Eesti Kongressi delegaatide hulka ja valiti Eesti Kongressi I Eesti Komitee liikmeks. Üllar Kask oli üks esimesi muinsuskaitseliikumise algatajaid Ida-Virumaal ja Lüganuse Muinsuskaitse klubiga taastas ta Lüganuse Vabadussamba.
* 2.04.1966 – sündis neljakordne Eesti meister ja rahvusvaheliste poksivõistluste laureaat Vjatšeslav Zarantšev.
* 2.04.1988 – toimus Kohtla ajalooringi asutamiskoosolek. Ajalooringi hakkasid juhtima Laine Toomsalu ja Vallo Reimaa. Praegu on see Eesti üks tegusamaid kodu-uurimisringe.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.