Aita püstitada kindral Johan Laidoneri ratsamonument!

AITA PÜSTITADA KINDRAL LAIDONERI RATSAKUJU!

Kindral Johan Laidoneri Selts ja Viljandi linn on otsustanud rajada Viljandi südamesse Eesti Vabadussõja legendaarse juhi kindral Laidoneri ratsamonumendi. 

Ülemjuhataja teened Eesti ajaloo ees on erakordsed: ilma võiduka Vabadussõjata poleks sündinud Eesti riiki. Ilma oma riigita oleksid eestlased teisejärgulised ajaloo kujundajad.

Tulevane kindral sündis 12. veebruaril 1884 Viljandimaal Viiratsi vallas. Samal aastal pühitseti esmakordselt sinimustvalge lipp.

Ta suri 13. märtsil 1953 Nõukogude Venemaal Vladimiri vanglas, kolmteist aastat pärast kodumaalt küüditamist.

Kindral Laidoner on Eesti kõigi aegade väljapaistvaim väejuht. Tema lippude all kirjutati Eesti ajalukku meie ainus võidukas sõda. Kindral oli ka silmapaistev riigimees, poliitik ja diplomaat. Samuti Eesti Olümpiakomitee esimees ning Viljandi linna esimene aukodanik.

Johan Laidoneri mälestuse jäädvustamine on ühtlasi kummardus sajale tuhandele eestlasele, kes ühel või teisel viisil osalesid Vabadussõjas. See on austusavaldus tuhandetele, kes langesid vaba ning iseseisva Eesti eest. Mälestusmärk aitab hoida vaimset sidet vanade ja noorte vahel, läinud ja tulevaste aegade vahel, et ei kustuks Eesti vabadusejanu ja rõõm peremehe seisusest.

Ratsamonumendi kavandivõistluse võitis kujur Terje Ojaver. Ausamba avamine on plaanis 22. juunil 2004.  Mälestusmärk läheb maksma miljon krooni, millest osa tasub Viljandi linn ja osa Eesti riik. Puudujääva osa korjab Eesti rahvalt Kindral Laidoneri Selts. Märtsi keskpaiga seisuga on kokku kogutud juba üle poole vajaminevast summast.

Toeta SINAGI kindral Laidoneri ausamba rajamist Viljandisse! Toetades mälestust meie suurest minevikust, toetad ühtlasi iseenda ja oma laste tulevikku.

Teretulnud on IGA annetus – ükskõik kui suur või väike!

IGA KROON LOEB!

 

Trivimi Velliste
Kindral Johan Laidoneri Seltsi esimees

xxx

Laidoneri monument postkaardil.jpg:

Kindral Johan Laidoneri Seltsi arveldusarve on 221 011 769 795 Hansapangas.  Ülekandele võiks teha märge “Kindral Laidoneri mälestuseks”.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.