Alar Sikk: maailmajagude tippude viimane vallutus on jaanuaris

Eesti alpinistid alistasid Okeaania kõrgeima tipu (13)

02. detsember 2007 kl 12:31
Online | Trüki
Aivar Pau

Toimetaja: Aivar Pau
Foto: mountainmadness.com

Eesti alpinistid Alar Sikk, Andras Kaasik ja Ervin Mast jõudsid esimeste eestlastena Austraalia ja Okeaania kõrgeimasse tippu täna kell 9 kohaliku aja järgi.

4884 meetri kõrgune Carstensz Pyramid´i mäetipp asub Uus-Guineal.

Teekond tippu oli plaanitust raskem, kuna kohalike hõimude tüli tõttu valis giid mäe jalamile minekuks tavapäratu marsruudi. Kestev vihmaperiood ei soosinud alpiniste.

“Tehnilist ronimist oli palju. Treeninguteta Astangu kaljudel olnuks raske,” ütles Alar Sikk peale edukat laskumist telefonikõnes oma alpinismiklubile. Tervis on alpinistidel hea ning koduteed alustatakse plaanitult.

Enne teelasumist rääkis üheksa-aastase mägironijastaažiga Alar Sikk Päevaleht Online`ile, et selle mäe tippu on jõudnud üldse ainult sada inimest maailmas ning ükski eestlane selleni varem jõudnud ei ole. Ta tõi välja ka selle, et kui mäe jalamil džunglis on õhutemperatuur umbes kolmkümmend kraadi, siis üleval võib see langeda kuni miinus kümneni.

Alar Sikul on kontinentide kõrgeimatest tippudest vallutamata vaid Kilimanjaro Aafrikas, millele ronimist katsetab ta jaanuaris.

Alar Sikk on Jaan Künnapi Alpinismiklubi liige.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.