Algab kampaania “Kingi Narva Raekoja platsile oma kivi!”

Sihtasutuse Pro Narva pressiteade: 18.04.02

Laupäeval, 20. aprillil kell 12 avatakse internetiaadressil www.pronarva.ee lehekülg, mille kaudu saab iga soovija annetada Narva Raekoja platsile oma kivi.

“Narva Raekoja plats on kindlasti üks kõige halvemas seisukorras linna keskväljakuid kogu Eestis,” ütles Toomas Käbin, annetuskampaania käivitanud Sihtasutuse Pro Narva nõukogu esimees. “Alates üheksakümnendate algusest on raekoda seisnud tühi ja selle ees asuv plats muutunud mahajäetud tühermaaks. Tundes narvalaste muret oma linna pärast, otsustasime korraldada annetuskampaania, et Narvale tema ajalooline keskus jälle tagasi anda,” ütles Käbin.

Sihtasutuse Pro Narva tellimusel valmistas veebiarendusfirma Saurus eesti-, rootsi-, inglise- ja venekeelse internetilehekülje, mille kaudu on annetajal võimalik valida sobiva suuruse ja hinnaga kivi, leida kivile platsil sobiv asukoht ja vormistada selle eest rahaline annetus. Igale kivile tahutakse järjekorranumber, et annetaja oma kivi hiljem Raekoja platsilt üles leiaks. Suurematele kividele saab lasta tahuda ka teksti või pilti. Kuna kõigil soovijatel ei ole võimalik Internetti kasutada, siis saab peatselt teha annetusi ka pangakontorite kaudu.

Toomas Käbini sõnul on kampaania pikkuseks planeeritud sõltuvalt annetajate aktiivsusest 3-5 aastat ja projekti maksumuseks 10-15 miljonit krooni. “Kivid paneme loomulikult maha ühekorraga, pärast annetuskampaania lõppu,” ütles Käbin. Annetatud raha eest kaetakse Raekoja plats ümmarguste graniidist kividega, mille läbimõõt ulatub 10 sentimeetrist kuni 10 meetrini. Platsi esialgse arhitektuurilise lahenduse on loonud arhitektid Villem Tomiste ja Veronika Valk.

Kampaania algatanud Sihtasutuse Pro Narva asutasid käesoleva aasta 23. jaanuaril viis eraisikut eesmärgiga toetada Narva linna arengut ning säilitada ajaloolist pärandit.

Sihtasutuse nõukogusse kuuluvad rahvastikuminister Eldar Efendijev, arhitektuuriteadlane ja professor Mart Kalm, majandusteadlane ja Eestis asuva Rootsi Kaubanduskoja tegevdirektor Toomas Kristjan Käbin, Eesti Arhitektide Liidu aseesimees Ülar Mark, Tartu Ülikooli Narva Kolledz^i direktor Katri Raik ja Krenholmi Valduse AS peadirektor Meelis Virkebau.

Andres Toode
Sihtasutus Pro Narva juhataja

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.