Alo Streimanni vabandus

Vabandus anonüümsele kannatajale


Vabandan sellel saatuslikul päeval minuga ühes autos olnud kaassõitjate ees. Raha ega vabandused ei muuda toimunut muidugi olematuks ega korva ka kahjusid. Loomulikult on toona toimunud sündmused kahetsusväärsed.

Asjade käik oli järgmine: tollel hommikupoolikul pidin sõitma Tallinna, mitte peole – sest 6.45 hommikul ei toimu enam pidusid.

Tütarlapsed, keda ma enne avariid ei tundnud, tahtsid Tallinna sõita ja võtsin nad peale. Avarii asjaolud on kirjas politsei toimikus ning neid pole mõtet üle korrata.

Peale avariid kiirabi ja politsei kohe ei saabunud. Möödunud takso viis minu palvel kaassõitjad haiglasse ja sinna suundusin hiljem ka ise, et saada teada toimunu tagajärgedest.

Hiljem võeti minu käest juhtunu kohta seletused ka liikluspolitseis. Olen oma süüd tunnistanud ja toimunu eest on mind seaduses ettenähtud korras karistatud.

Tänaseni avalikkusele anonüümse kannatanu ema võttis minuga ühendust näooperatsiooni kulude tasumiseks, kuid tookord polnud need kulud teada. Olen olnud nõus tasuma põhjendatud kulusid, kuid see ei ole ajakirjanduse vahendusel kannatanuga arutatav teema. Olen olnud avarii järgselt kättesaadav ja olen seda jätkuvalt

Ligi nelja aasta eest tagasi kutsututud Kohtla-Järve Soojuse juhatus on tunnistanud ettevõtlusega raskesti seostatavaid tehinguid ning tasunud poolte kokkuleppel ka tekitatud kulud. Kohtla-Järve Soojusel meile mingeid pretensioone ei ole.

Ma ei ole oma tagasikutsumist energiafirma juhatusest ega selle põhjuseid mitte kunagi varjanud. Kuigi, see pole õigustus, aga tean, et juhtub ka parimates perekondades. Oluline on oma eksimustest arusaamine.

Arvestades minu vastutust AS-is Eesti Post töötades, otsustasin praeguse olukorras loobuda kandideerimast ettevõtte juhatuse esimeheks. Eelpool mainitud sündmused olid selleks kaudne põhjus. Eelkõige oli loobumise põhjus see, et need asjaolud kerkisid esile just täna.

Aga õnnetused või eksimused ei tohiks ühiskonnas siiski saada mudaloopimise ajendiks – tegemist oli ju siiski kahetsusväärse õnnetusjuhtumiga.

Alo Streimann

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.