AS Kalev ostis enamusosaluse küpsisetootjas AS Järle

AS Kalev ostis enamusosaluse küpsisetootjas AS Järle
29.12.2003 16:08PM Online

AS Kalev ostis 99,1 protsenti küpsisetootja AS Järle aktsiatest, tehingu hind oli 12,4 miljonit krooni. Tallinna Börsile saadetud teate järgi sõlmiti tehing 24. detsembril.

Pärast tehingut kuulub AS Järle aktsiates ja aktsiatega esindatud häältest üldkoosolekul 99,1% ehk 991 aktsiat AS Kalevile ning ülejäänud 9 aktsiat kuuluvad äikeaktsionäridele.

AS Järle aktsiate omandamisega soovib AS Kalev jõuliselt siseneda kohalikule küpsiseturule ning alustada tegevust saia- ja leivasektoris vastavalt ettevõtte pikaajalisele arengustrateegiale. AS Järlel on kindel positsioon Eesti küpsiseturul, mis annab AS Kalevile konkurentsieelise turuosa omandamise näol.

Ostusummast 6.788.350 krooni kuulus tasumisele tehingu sõlmimise päeval ja 4.600.000 krooni hiljemalt 31.03.2004. Lisaks kuulub hiljemalt 30.06.2004 tasumisele üks miljon krooni juhul, kui AS Järle 2003. majandusaasta auditeeritud kasumiks saavutatakse vähemalt 100.000 krooni.

Juhul, kui ostja ei täida maksekohustusi tähtaegselt, on müüjal õigus nõuda ostjalt leppetrahvi 0,03 protsenti mitte tähtaegselt tasutud summast.

AS Järle aktsiate omandiõigus läheb AS Kalevile üle ostuhinna esimese osamakse tasumisel müüjale. Müüja kohustub samaaegselt ostja-poolse ostuhinna tasumisega kandma aktsiad AS Kalevi poolt teatatud väärtpaberikontole. Juhul, kui müüja rikub lepingus antud kinnitusi või oma lepingujärgseid kohustusi, kohustub ta lisaks kohustuste täitmata jätmisest tekkinud kahju hüvitamisele tasuma leppetrahvi 500 tuhat krooni.

AS Järle toodab käesoleval ajal jahukondiitritooteid kahes tootmistsehhis. Jõhvis toodab ettevõte leiva-, saia- ja kondiitritooteid, Kiviõlis suhkruküpsiseid tuntud kaubamärkide Kohvi, Tee Ekstra, Vikerkaar, Tsitruse ja Lemmik all.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.