Aukohtusse!

(10:23 14.11.2002)

Kohtla-Järve respublicalaste tegevus läheb erakonna aukohtus arutlusele

Uudise pilt

Res Publica liikmete tegevust Kohtla-Järvel hakkab neljapäeval arutama erakonna aukohus, kelle pädevuses on liikmete väljaviskamine erakonnast.

Asjaolu, et Kohtla-Järve Res Publica liikmed sõlmisid koostööleppe Keskerakonnaga, vastupidiselt erakonna esimehe Juhan Partsi tungivale palvele seda mitte teha, hakkab erakonna meediajuhi Allar Tankleri sõnul arutama aukohus. “Kaasus läheb aukohtusse täna ja aukohtu pädevuses on otsustada liikmete väljaviskamine erakonnast,” ütles Tankler neljapäeva hommikul Eesti Päevaleht Online’ile.

Res Publica ja Keskerakond sõlmisid kolmapäeva õhtul Kohtla-Järvel koostööleppe, mille kohaselt keskerakondlane ja kapo uurimise all olev Valeri Korb lahkub volikogu esimehe kohalt ja sellesse ametisse valitakse Res Publica esindaja.

Volikogu aseesimees Hants Hint ütles BNSile, et kokkuleppe kohaselt loobub Korb esimehe ametist ja sellele kohale valitakse Res Publica esindaja. “Tõenäoliselt võin see mina olla,” ütle ta, lisades, et kuigi lepe puudutab kohtade jaotust, pole see poliitiline koalitsioonilepe, vaid majanduslik koostöölepe.

Hint käis kolmapäeva hommikul erakonna esimehe Partsi jutul pärimaks, mis tema arvab Res Publica ja Keskerakonna võimalikuks leppeks Kohtla-Järvel, ning Parts ütles kategooriliselt, et ta ei näe võimalust sellise koalitsiooni loomiseks, kuna Keskerakonna liikmed on tegelenud sundparteistamisega ja nende juhi üle peetakse kohut.

“Res Publical on selged ja ranged tingimused igale võimalikule partnerile koalitsiooni moodustamiseks. Keskerakonna liikmed on Kohtla-Järvel tegelenud sundparteistamisega, neid seostatakse korruptsiooni, avalike vahendite kasutamisega isiklikeks hüvedeks ja allilmaga, nende juhi üle peetakse ka praegu kohut,” ütles Parts.

“Me peame hoidma Res Publica väärtusi nagu silmatera ja mitte vahetama neid peenrahaks. Tulenevalt eelnevast ei näe ma võimalust, et Res Publica saaks Kohtla-Järvel moodustada koalitsiooni Kohtla-Järvet niimoodi juhtinud poliitikutega. Selline samm oleks vastuolus Res Publica väärtuste ja põhimõtetega,” selgitas endine riigikontrolör.

Keskerakondlast Valeri Korbi, kes valiti eelmisel nädalal Kohtla-Järve volikogu esimeheks, süüdistatakse ametialastes kuritegudes.

Korbi nimi tõusis esile ka praegu toimuval protsessil Kohtla-Järve kunagise linnavoliniku Nikolai Knjazevi tapmises süüdistatavate üle. Riigiprokurör Heino Tõnismäe ettepanekul algatas Ida-Viru prefektuur kriminaalasja seoses Knjazevi surmaeelse videoesinemisega, milles mees rääkis Korbi väidetavast ebaseaduslikust rahakogumisest linna tellimusi soovivailt ettevõtjailt.

Kohtla-Järve 35-liikmelises volikogus on Keskerakonnal 17 ja Res Publical neli kohta. Ühendatud rahvaparteil on kümme ja valimisliidul Meie Kohtla-Järve kolm mandaati.

Allikas
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.