DigiTV

Elion võib DigiTV abil HDTV-d edastada
Askur Alas

24.03.2005


Aprillist pakub Elion uutes elamupiirkondades ja Tallinna korrusmajades digitaalset televisiooni, mille pilt on ligilähedane DVD kvaliteediga, kuid ka HDTV signaali edastamine pole tulevikus välistatud.

Elioni meediajuhi Ain Parmase sõnul on DigiTV vahe võrreldes hariliku kaabeltelevisiooniga selles, et digitaalne signaal dekodeeritakse alles kliendi juures, mistõttu see jõuab kliendini täpselt sellisel kujul, nagu ta TV-stuudiost väljastati.

Praegusest telepildist on see parem, kuid HDTV-st jääb tunduvalt maha. Seevastu ei nõua DigiTV uue teleri soetamist.

Piiratud võimalus

Valdav osa programmitootjate signaale võetakse vastu satelliitidelt MPEG2 formaadis 768 x 576 resolutsiooniga, millega praeguste PAL-süsteemi telerite võimalused piirduvad. Andmeedastuskiiruseks on 1,5–15 Mbit/s.
Parmas kinnitas, et Elioni DigiTV süsteem võimaldab üle kanda ka HDTV-standardis signaale (1080 rida). “Küsimusele, millal seda tegema hakatakse, on veel vara vastata. See sõltub mitmest asjaolust – kui palju ja mis hinnaga hakkab turul olema HDTV-d võimaldavaid telereid ja kui paljud programmitootjad hakkavad edastama HDTV-formaadis programme,” ütles Parmas.
<SCRIPT language=javascript src=”http://reklaam.www.ee/cgi-bin/rot_fe.fcgi?env=EPL&country=EE-ET&zone=epl11&m=2″> </SCRIPT> <SCRIPT language=javascript src=”http://reklaam.www.ee/cgi-bin/rot_fe.fcgi?env=EPL&country=EE-ET&zone=epl12&m=2″> </SCRIPT>

Eesti Päevaleht
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.