Eesti Energia muutis struktuuri ja nimetas kaks uut juhatuse liiget

Eesti Energia muutis struktuuri ja nimetas kaks uut juhatuse liiget
26.11.2002

Eesti Energia nõukogu kiitis täna heaks ettevõtte reorganiseerimise kava, mis muutub Eesti Energia grupi struktuur lihtsamaks ja läbipaistvamaks ning nimetas sellega seoses ka kaks uut juhatuse liiget, Marko Alliksoni ja Mati Jostovi.

Eesti Energia nõukogu esimehe Urmas Sõõrumaa sõnul peavad Eesti Energia erinevad osad olema üksteise suhtes tasakaalus, et ei tekiks domineerivaid üksusi ja võimalikke erihuvisid.

«See aitab Eesti Energia gruppi lihtsamalt juhtida ja kontrollida,» lisas Sõõrumaa.

Eesti Põlevkivi saab uues struktuuris sarnase positsiooni Narva Elektrijaamadega ja mõlema ettevõtte kõik aktsiad hakkavad kuuluma Eesti Energiale.

:::: reklaam

Nii kaotatakse ära Eesti Põlevkivi praegune keerukas, kunagisest erastamiskavadest lähtunud omandistruktuur, teatas ettevõte.

Eesti Energia struktuuriüksustest Põhivõrk, Jaotusvõrk ja Iru Elektrijaam moodustatakse iseseisvad juriidilised isikud, mille kõigi aktsiate omanikuks on Eesti Energia. Teeninduse ja müügi struktuuriüksus jääb ka edaspidi vahetult Eesti Energia koosseisu.

Nende muutuste tulemusena on Eesti Energia grupi põhilised osad – kütusevarustus, elektri tootmine, ülekandmine, jaotamine ja müük – teineteise suhtes juriidiliselt võrdsel positsioonil.

Alates 1. detsembrist on Eesti Energia juhatuses ametis kaks uut Eesti Energia juhatuse liiget, Marko Alliksoni ja Mati Jostovi.

Marko Alliksoni vastutusvaldkonnaks juhatuses on klienditeenindus ja müük, Mati Jostov jätkab samaaegselt töötamist AS Eesti Põlevkivi juhatuse esimehena.

Juhatus pikendas ka praeguste juhatuse liikmete Gunnar Okki, Lembit Vali ja Sandor Liive teenistuslepinguid kahe aasta võrra, novembrini 2005.

–>PM Online
online@postimees.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.