Eesti tühistas haridusleppe Venemaaga

Eesti tühistas haridusleppe Venemaaga
05.03.2004 13:21PM Online

Eesti esitas Vene suursaatkonnale noodi, mille järgi Eesti tühistab kahe riigi vahelise haridust ja akadeemilisi kraade tõendavate dokumentide tunnustamise ning ekvivalentsuse kokkuleppe, kuna see on aegunud, teatas haridusministeerium.

Haridus- ja teadusministri Toivo Maimetsa sõnul ei saa pidada normaalseks olukorda, kus kehtib leping, mille terminoloogia ja sisu on aegunud. «Ekvivalentseid diplomeid ja kraade ei eksisteeri, nii nagu pole olemas kahte täiesti ühesugust õppekava, mille alusel diplom väljastatakse,» märkis Maimets.

Maimets kinnitas, et kahe riigi vahelist hariduskoostööd nimetatud kokkuleppe lõpetamine ei kahjusta, sest mõlemad osapooled soovivad koostööd jätkata ja tõhustada.

Eestil on kavas kasutada Euroopa Liidu struktuuritoetuste vahendeid õppimisvõimaluste edendamiseks Ida-Virumaal – Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli kolledžites.

Esialgsete plaanide kohaselt on investeeringute maht koos Euroopa Regionaalarengu fondi kaasrahastamisega umbes 91 miljonit krooni, millele lisanduvad Euroopa Sotsiaalfondi kaudu kaasrahastatavad projektid konkursi alusel.

Euroopa haridusruumis reguleerib kõrgharidusdiplomite tunnustamist Lissaboni konventsioon, millega Eesti liitus 1999. aastal.

Kõrgharidusdiplomite tunnustamine ei toimu Euroopa Liidus automaatselt vaid hinnatakse õppekavade sisu, kehtinud valitsustevaheline kokkulepe aga seab tunnustamise aluseks ekvivalentsuse printsiibi, kusjuures ilma igasuguste tingimusteta.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.