Eesti võitis Jaapanit

EESTI SAI VÕIDU JAAPANI ÜLE

10.03.2002

Eesti koondis sai Salt Lake City paraolümpiamängude kelguhoki turniiri teises voorus raske 2:1 võidu Jaapani üle. Eesti paremusse andsid kõige suurema panuse hiilgavat tõjetööd teinud väravavaht Valeri Falkenberg ning mõlema tabamuse autor Maksim Vedernikov.
Siiski polnud Vedernikovi päev ainult roosiline. Esimese kolmandiku alguses jättis ta realiseerimata kaks suurepärast võimalust. Jaapan ei jäänud võlgu – Eesti väravas tegi Falkenberg kahjutuks mitu jaapanlaste üliohtlikku rünnakut, teiste seas ka üks-üks läbimurde.
Teisel kolmandikul sai Vedernikov vastase kinni hoidmise eest kaks trahviminutit ning jaapanlaste ründaja Takayuki Endo maksis selle eest valusalt kätte. Heale viskepositsioonile pääsenud Endo litter lendas napilt üle Falkenbergi kinda väravasse.
Viimast kolmandikku valitses Eesti. Väravajanus meeskond sai oma tahtmise juba 23-ndal sekundil kui värava ette vabaks jäänud Vedernikov viis Leonid Zubovi ja Arvi Piirioja eeltää lõpuni. Kui mängitud oli 40:41 viskas Vedernikov Aleksander Jarlõkovi söödust teise värava ja kindlustas Eestile 2:1 võidu.
Vedernikov ei tõstnud esile enda, vaid väravavaht Falkenbergi esitust. “Temale kuulub 90% meie võidust,” hindas ründaja. “Oma väravaid oskan ma analüüsida alles mõne aja möödudes, praegu on kõik emotsioonid liiga värsked,” lisas kohtumises Eesti leeri parimaks valitud Vedernikov.
“Olen rahul tulemuse, aga mitte mängu endaga,” tunnistas Eesti koondise peatreener Anatoli Zahharov. “Meil oli väga palju väravavõimalusi, kuid realiseerisime neist vaid kaks.”
Mängu jooksul koguni kolm üks-üks rünnakut tõrjunud Valeri Falkenberg pidas oma hea mängu saladuseks oskust kriitilises olukorras lõpuni külma verd sailitada. “Olen karistusviske situatsioone palju analüüsinud. Kehtib üks lihtne tõde – ei tohi mõtlema jaada, tuleb kiire otsus vastu võtta ja vastavalt sellele ka tegutseda,” selgitas ta.
Pühapäeval saavad kelguhokimängijad puhata, esmaspäeval ootab ees kohtumine Kanadaga. Eile alistas Kanada Norra tulemusega 2:1.
EESTI – JAAPAN 2:1
22:59 0:1 Takayuki Endo – arvulisest ülekaalust
30:23 1:1 Maksim Vedernikov (Leonid Zubov, Arvi Piirioja)
40:41 2:1 Maksim Vedernikov (Aleksandr Jarlokov)
Pealevisked: 16-13
Karistusminutid: 6-16