Endised kaevurid omandavad uue ameti

Eesti Põlevkivi pressiteade: 26.06.02

Üle kolmesaja AS Eesti Põlevkivi endise töötaja on asunud õppima uut eriala, eelistatuimad on ehitaja ja keevitaja ametid.

338 peamiselt Kohtla ja Ahtme kaevandustes töö lõpetanud inimest õpivad veel pagar-kondiitriks, autojuhiks, infotehnoloogiat, elektriseadmete hooldajaks jne.

Kõige rohkem ümberõppijaid koolitavad AS SVS-L Koolituskeskus ning Kohtla-Järve Polütehnikum.

Kui Eesti Põlevkivis töö kaotanud inimene on ümberõppekursustel osalenud vähemalt kaks nädalat, on tal õigus taotleda õppestipendiumi. Vastavalt stipendiumide maksmise korrale peab kursuse ka lõpetama.

Õppestipendiumi suurus on 3000 krooni kuus, mis väljastatakse ühekordse maksena kogusummana 12 kuu eest. Seega saab endine töötaja kätte 36 000 krooni. Stipendiumi tulumaksu tasub Eesti Põlevkivi.

Õppestipendiumi makstakse kõigile EP tütarettevõtetest koondatud töötajatele, kellega tööleping on lõpetatud ajavahemikus 02.08.2001 kuni 24.06.2002 ja kes on end arvele võtnud Tööhõiveametis.

Stipendiumi saab endine töötaja taotleda kuni 30.11.2002. Kokku on AS Eesti Põlevkivi stipendiumite tarvis eraldanud 16,2 miljonit krooni ja õpperaha koolitusfirmadele natukene alla miljoni krooni.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.