Entsüklopeedia: Arvi Truupõld

Arvi Truupõld sündis 16.detsembril 1914.aastal Jõhvi vallas Kahula külas.Pärast kooli lõpetamist Jõhvis läks Eesti Kaitseväkke teenima.II Maailmasõja ajal mobiliseeriti Punaarmeesse (Nõukogude Armeesse) suurtükiväkke. Kuramaa lahingutes sai raskesti haavata ja peale haiglaravi jätkas teenistust Nõukogude Armeest, kust demobiliseerus 1956.aastal kaardiväekapteni auastmes.

Peale sõjaväeteenistust läks Tallinnasse elama ja töötas ETKVL Tootmiskoondises “Kooperaator”.Tallinnas hakkas Arvi Truupõld tegelema ratsaspordiga ja ta oli ka ratsaspordi üks rajajaid Eestis. Siin tuleb küll meeles pidada , et esimese Eesti Vabariigi ajal oli ratsasport levinud sõjaväelaste hulgas ja ratsasport kui massisport tekkis alles peale II Maailmasõda.

Arvi Truupõld oli Eesti NSV meister takistussõidus ja 1949.a. võitis NSVL meitsritiili kahevoorulises takistussõidus.Samal aastal pälvis ta esimese Eesti ratsasportlasena NSVL meistersportlase nimetuse ja oli eeskujuks paljudeletulevastele meistritele.Kahjuks tema sportlastee kujunes lühikeseks ja kogu energia pühendas ta uute ratsaspotlaste ettevalmistamisele treenerina.

Arvi Truupõld suri 10.märtsil 1972.aastal Tallinnas.

Artikli aluseks on Illuka kodu-uurija Elga Valteri kirjalikud ja Arvi Truupõllu abikaasa Vaike suulised andmed.

Autor Arthur Ruusmaa

Virumaa Entsüklopeedia: A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O, P, R, S, T, U, V, Õ, Ä, Ö, Ü

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.