Entsüklopeedia: Jenni Siimon

Sündis 6.02.1905 – Virumaal Püssi vallas kooliõpetaja perekonnas (neiuna Kossar). Üldhariduse sai ta Narva I Gümnaasiumis, mille lõpetas 1926. aastal. Samal aastal abiellus Toilast pärit Theodor Siimoniga.

Juba koolipõlves esines Jenny lauljana hiljem tegi kaasa Narva “Võitleja” näitetrupis ja laulukooris. 1932 läks J.Siimon Tallinna Konservatooriumi laulmist õppima Aleksander Arderi ja Aino Tamme käe all. Kahe ja poole aasta lõpetas konservatooriumi ja hakkas lauluõpetajana tööd muusikakoolis ja oli ka segakooris “Raudam” hääleseadjaks ning andis laulutunde Rakveres.

Suviti pidas Toilas pansioni , kus oma perekonnaga puhkasid suviti muusikud Artur Kapp ja Paul Indra, pianistid Tuvike,Grünvald ja paljud teised.

1936. aastal alustas Jenny Siimon tööd “Estonia ” teatri ooperisolistina ja nelja aasta pärast sai temast Tallinna Konservatooriumi lauluõpetaja. 1946. aastal anti talle dotsendi kutse ja 1955. aastal teenilise kunstniku aunimetus. 1976.aastast pensionil. T

ema õpilasteks olid Teo Maiste, Mati Palm, Harald Uibo, Lehte Mark, Verner Gerretz, Liidia Panova, Enno Eesmaa, Meta Kodanipork, Georg Metssalu, Harri Vasar jt.

Jenny Siimon on olnud solist 25 ooperilavastuses ja on andnud rohkesti kontserte nii kodu- kui välismaal.

Sageli oli oodatud esinejaks Toilas. Jenny Siimon suri 3.aprillil 1982.a Tallinnas. 

Autor: Arthur Ruusmaa

Virumaa Entsüklopeedia: A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O, P, R, S, T, U, V, Õ, Ä, Ö, Ü

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.