Esimene mobiilmaksega pood asub Viru-Nigulas

Esimene mobiilmaksega pood asub Viru-Nigulas

Viru-Nigula Õ kaupluse teeb lisaks originaalsele nimele eriliseks lähipäevil avanev võimalus ostude eest mobiiltelefoni abil tasuda. Mobiilmaksed pole veel üheski teises poes võimalikud.

“Minu teada on meil üldse esimene pood Eestis, kus mobiiliga maksta saab,” tundis Õ kaupluse omanik Silva Rannaste uhkust. “Just täna (eile – toim.) sain lepingu kätte, aga ehk paar nädalat läheb veel, kuni päriselt mobiiliga maksta võib.”

Teller ehmatas ära

Lääne-Virumaa Hansapanga äriklienditeenindaja Sirje Major kinnitas, et uudne teenus on kaupmeestele kättesaadav esimesi nädalaid.

“Teller ehmatas ära, sest ma olin esimene küsija,” meenutas Silva Rannaste. “See on nii uus teenus, et pole rekvisiitegi veel, mida poe seinale ja kassa juurde kleepida.”

Mobiilmakseid ei käivitu Õ poes ka selle pärast, et tuleb muretseda veel üks mobiiltelefon, mis statsionaarselt kassas asuks. Äriklienditeenindaja Sirje Majori selgitusel on tehingute teostamiseks tarvis kahte telefoni – müüja ning kliendi oma.

Kaupmees peab pangaga lepingu sõlmima, siduma arve mobiiliga ja saama koodi. Ostjal piisab arve mobiiliga sidumisest, mis on võimalik kas või läbi internetipanga.

“Inimene läheb kassa juurde, saadab sõnumi summa ja kaupmehe koodiga,” rääkis Major. “Kui kõik korras, saab kaupmees omakorda sõnumiga maksekinnituse.”

Major lubas, et kindlasti ei ole mobiiliga maksmine aeglasem kaardimaksetest, vaid pigem isegi kiirem.

Alguses võõras asi

“Mobiiliga maksmise võimaluse tegin selleks, et eduline olla,” ütles Silva Rannaste. “Ei kujuta tõesti ette, palju üldse niiviisi ostma hakatakse. Aga perspektiivis – las ta olla.”

Poepidaja Rannaste märkis, et kui kaardimakse terminalid tulid, olid need ostjatele võõrad. Tema teada läheb makseterminali kasutamine praegu aina suuremaks ning peaaegu pooled inimesed maksavad kaardiga.

“Tuleb ikka ära kasutada võimalusi ostjatelt raha kätte saada,” märkis Silva Rannaste muiates. “Tõesti on niimoodi, et mõnel ei ole pangakaarti, aga arvepidamine on, raha ja mobiil on.”

Uuenduse juures nägi Rannaste varjuküljena teenusest tulenevaid lisakulusid. “Esiteks see kaks ja pool protsenti, mis pank võtab,” nentis ta. “Pluss pank tahab veel mingit kummalist ühte krooni tehingult.”

MOBIILIMAKSED:

Oma arvet saab mobiiliga siduda nii Hansa- kui ka Ühispangas. Samuti töötavad mobiilmaksed kõigi sideteenuse pakkujate võrkudes.

Eriti suured huvilised mobiilmaksete vastu on taksojuhid.

–>Vahur Afanasjev
vahur@virumaateataja.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.